За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГлавнаяПоискПомощьМетодики   Учебный практикум   Путеводитель   Документы   Судебная практикаУкраинский Русский
 
Присылайте ваши замечания и пожеланияБиблиотека   Словарь   Ресурсы интернет
  Методика   

Право на свободу об'єднання громадян в громадські організації  Право на свободу об'єднання громадян в громадські організації

 
Общая часть
Особливі випадки тлумачення та застосування права

Особливості утворення організації із всеукраїнським статусом

Організації із всеукраїнським статусом утворюються також через збори або з'їзд чи конференцію засновників, проте процес утворення дещо триваліший.

Є два варіанти для утворення всеукраїнської організації:

Варіант 1

Коли у вас нема достатнього впливу та коштів, аби застосувати варіант 2.

Спочатку утворюється ініціативна група, яка конституюється через проведення своїх "зборів ініціативної групи з утворення організації".

На цих зборах ухвалюється проект статуту та рішення про скликання установчого з'їзду організації та про представництво з областей.

Наступний крок — готується з'їзд. Для цього в областях проводять збори місцевих ініціативних груп, які на своїх зборах підтримують рішення про утворення організації і обирають, відповідно до квоти представників на установчий з'їзд організації.

Тобто на установчому з'їзді ви вже маєте всеукраїнську структуру і в порядку денному з'їзду зазначається розгляд питання про регіональні осередки організації. І ці осередки визнаються як регіональні.

Варіант 2. Коли ви маєте однодумців в різних містах та областях України і не бажаєте витрачати час на проміжні збори в регіонах до з'їзду, можете провести установчий з'їзд одразу. На ньому ухвалюють рішення про утворення організації, про затвердження статуту та відповідно про регіональні осередки організації. Останнє рішення ухвалюється відповідним органом організації, як визначено в статуті. Це може бути і правління, яке своїм рішенням утворює такі осередки (можна із делегатів з'їзду) та призначає їх керівників (якщо це визначено статутом).

Незалежно яким шляхом ітимете ви, пам'ятайте, що у будь-якому випадку на реєстрацію організації у Мін’юсті ви маєте подати інформацію про утворення регіональних осередків у більшості областей України. Міністерство юстиції зазвичай надсилає в обласні управління юстиції листи з проханням перевірити, чи утворені такі осередки. Тому важливо, аби керівні особи регіональних осередків, прізвища яких вказано в поданих до Мін’юсту документах, могли дійсно підтвердити факт утворення осередку.

Іноземні гранти як важливе джерело фінансування НПО в Україні.

Саме поняття грант в Україні досі не визначено законодавством, хоча широко застосовується в повсякденній практиці НПО. Фактично в українському розумінні грант є цільовою, безповоротною фінансовою допомогою.

Законодавство не встановлює специфічних правил для регулювання питань отримання українськими НПО грантів від іноземних організацій. Жодних спеціальних дозволів українським НПО для отримання гранту не потрібно. В рамках угод між Україною та США, Україною та Європейським Союзом встановлено принципи надання технічної допомоги Україні, зокрема у вигляді грантів для НПО. За цими угодами, кошти грантів не оподатковуються податком на додану вартість та податком на прибуток для НПО.

Варто лиш розуміти, що перерахування коштів за грантом від донора будь-якій НПО має характер "безповоротної фінансової допомоги" й умова в договорі про грант на перерахування неправильно використаних чи не використаних організацією коштів донору за певних обставин може бути витлумачена як підстава для звинувачення організації в наданні платних послуг, а отже у здійсненні прибуткової діяльності. Це призведе як до виключення організації з реєстру неприбуткових, так і до оподаткування коштів самого гранту. Правда, в Україні, оскільки практично всі гранти місцевим НПО надаються з боку організацій, що підпадають під дію вище означених угод, поки що вдається всі питання по використанню грантів вирішувати в інтересах як донорів, так і НПО.


Юридичні ознаки права  Юридичні ознаки права
Умови відступу та обмеження права  Умови відступу та обмеження права