За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГлавнаяПоискПомощьМетодики   Учебный практикум   Путеводитель   Документы   Судебная практикаУкраинский Русский
 
Присылайте ваши замечания и пожеланияБиблиотека   Словарь   Ресурсы интернет
  Методика   

Право на захист від рабства та примусової праці  Право на захист від рабства та примусової праці

 
Общая часть
Ключові слова

Работоргівля - дії, пов’язані з захопленням, придбанням будь-якої особи або розпорядженням нею з метою обернення в рабство; всі дії, пов’язані з придбанням раба з метою його продажу або обміну; всі дії по продажу або обміну особи, придбаної з цією метою, та всяку іншу дію по торгівлі та перевезенню рабів будь-яким видом транспорту.

Рабство - такий стан або положення людини, над якою здійснюються атрибути права власності або деякі з них (Ст. 1 Конвенції щодо рабства від 25 вересня 1926 р.) Основні атрибути права власності – право володіння, право користування, право розпорядження).

Торгівля людьми – дії, здійснювані з метою вербування, перевезення, передачі, переховування або утримання людей шляхом загрози силою або її застосування або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, зловживання владою або вразливістю положення, або шляхом підкупу, у вигляді платежів або вигоди, для отримання згоди особи, яка контролює іншу особу. Експлуатація включає, як мінімум, експлуатацію проституції іншими особами або інші форми сексуальної експлуатації, примусову працю або послуги, рабство або звичаї, схожі з рабством, підневільний стан або вилучення органів. Згода жертви торгівлі людьми заплановану експлуатацію не береться до уваги, якщо було використано будь-який із вищезгаданих засобів впливу. Вербування, перевезення, передача, переховування або отримання дитини (“дитина” означає будь-яку особу, яка не досягла 18-річного віку) з метою експлуатації вважається “торгівлею людьми” навіть у тому випадку, якщо вони не пов’язані із застосуванням будь-якого із вищеназваних засобів впливу.

Торгівля жінками - будь-які дії, спрямовані на легальний або нелегальний ввезення, перевезення, перебування або вивіз з території країни жінок з метою їх прибуткової сексуальної експлуатації, з використанням примусу, зокрема насильства, погроз або шахрайства, зловживання службовим становищем або використання іншого тиску, внаслідок чого особа не має жодного реального та задовільного вибору як тільки скоритися цьому тиску або вчиненим протиправним діям.

Насильство щодо жінок – будь-який акт насильства, здійснений на основі статевої ознаки, що спричиняє або може спричинити фізичне, статеве чи психологічне ушкодження чи страждання жінкам, включаючи погрози здійснення таких актів, примушування або свавільне позбавлення волі, будь то в суспільному чи особистому житті. Насильство щодо жінок охоплює такі випадки (але не обмежується ними).

Торгівець (трафікер) – фізична або юридична особа, яка бере участь, є співучасником або погоджується на будь-які дії, описані і понятті “торгівля людьми”.

Людина, яка потерпіла внаслідок торгівлі - людина, яку завербували, транспортували, купили, продали, передали, і яка є отриманою або схованою, як це описується при визначенні “торгівлі людьми”, включаючи дитину, незалежно від того, погодилася на це дитина чи ні.

Стандартні принципи прав людини по відношенню до осіб, які потерпіли від міжнародної торгівлі людьми – загальні положення щодо правового та соціального захисту осіб, які потерпіли внаслідок використання їх в секс - рабстві, включаючи також тих, хто експлуатувався в насильницькій або примусовій праці, а також в інших формах рабства. Вони сформульовані внаслідок опрацювання і узагальнення міжнародно-правових норм, спрямованих на захист прав потерпілих внаслідок торгівлі людьми. До їх числа віднесені:

  • неприпустимість дискримінації – на всіх законодавчих рівнях, в державній політиці та практиці жодна держава не повинна використовувати дискримінаційний підхід до осіб, які постраждали від торгівлі;
  • гарантії безпеки та справедливого трактування – кожній державі слід визнати, що особи, які потерпіли внаслідок торгівлі – жертви брутального порушення прав людини, кожна країна повинна захищати права потерпілих, незважаючи на не визначений їх міграційний статус, захищаючи їх від репресій, фізичних, моральних та інших знущань;
  • доступ до правосуддя – жертви внаслідок торгівлі людьми мають безперешкодний доступ до правосуддя; працівники правоохоронних органів можуть висувати проти торгівців живим товаром обвинувачення у згвалтуванні, сексуальному та інших формах насилля (включаючи вбивство, примусову вагітність або примусовий аборт), викраденні, піддані знущанням, жорстокості, нелюдському або принизливому поводженні, рабству або утриманні в умовах, подібних до рабства, до яких належить примусова праця, боргова кабала або примусовий шлюб;
  • гарантія відшкодування – держава повинна забезпечити потерпілим правом добиватися відшкодування причинених збитків;
  • право на легальне перебування – держава повинна забезпечити потерпілих внаслідок торгівлі людьми осіб тимчасовою візою, що дає право легально перебувати на території країни (включаючи право на роботу) на час судового розгляду справи;
  • медичні послуги та соціальне забезпечення – держави повинні надати потерпілим особам необхідну медичну допомогу, а також забезпечити соціальною допомогою протягом тимчасового перебування в даній країні;
  • репатріація та реінтеграція – держава повинна забезпечити повернення потерпілих на батьківщину при повній гарантії їх безпеки;
  • процес реабілітації – включає медичне та соціальне забезпечення, законодавчий захист та соціальні послуги, спрямовані на процес одужання потерпілих.

Організована злочинна група – структурно оформлена група у складі трьох або більше осіб, що здійснює на протязі певного періоду часу і погоджено діє з метою здійснення одного або кількох серйозних злочинів або злочинів, визнаних такими, з тим щоб отримати, прямо або опосередковано, фінансову або іншу матеріальну вигоду.

Майно – будь-які активи, будь то матеріальні або нематеріальні, рухомі або нерухомі, виражені у речах або в правах, а також юридичні документи або акти, що підтверджують право на такі активи або інтерес в них.

Доходи від злочину – будь-яке майно, набуте або отримане, прямо або опосередковано, в результаті здійснення будь-якого злочину.


Вступ  Вступ
Перелік нормативно-правових актів  Перелік нормативно-правових актів