За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГлавнаяПоискПомощьМетодики   Учебный практикум   Путеводитель   Документы   Судебная практикаУкраинский Русский
 
Присылайте ваши замечания и пожеланияБиблиотека   Словарь   Ресурсы интернет
  Методика   

Право на захист від рабства та примусової праці  Право на захист від рабства та примусової праці

 
Общая часть
Особливі випадки тлумачення та застосування права

Як міжнародне право, так й національне законодавство України не містять жодних підстав або виправдань організації та здійснення торгівлі людьми. Отже, особливих випадків тлумачення права захисту осіб, які постраждали внаслідок торгівлі людьми, не існує. Тому будь-який відступ від правових норм, що забороняють торгівлю людьми, або їх обмежене трактування неприпустимі.

Раніше в деяких країнах Європи, перш за все у Федеративній Республіці Німеччині, фіксувалися випадки відмови суду у прийомі позовів із звинуваченням інших осіб у залученні до зайняття проституцією від жінок, які раніше професійно займалися наданням сексуальних послуг. Тривалий час в Німеччині заперечувалася можливість торгівлі людьми з використанням професійних повій. Жінки, які раніше займалися проституцією на батьківщині, не розглядалися правосуддям ФРН як жертви або свідки, які заслуговують на довіру.

Новела ст. 181 Кримінального кодексу ФРН чітко визначила процесуальний статус тих жінок, які перш ніж потрапити в залежний стан, вже займалися професійно проституцією. Раніше, навіть у разі розгляду судом їхніх обвинувачувальних позовів, як правило, виносилося виправдальне рішення. Чинне німецьке кримінальне та кримінально-процесуальне законодавство передбачає обов’язковість переслідування і покарання кожного, хто спонукає жінку до “початку або продовженню занять проституцією”.

У Ст. 181 Кримінального кодексу Німеччини “Обтяжуюча торгівля людьми” розглядаються більш тяжкі випадки торгівлі людьми, за що передбачається покарання у вигляді позбавлення волі від 1 до 10 років кожному, хто іншу особу:

  • під примусом, під загрозою здоров’ю або хитрістю спонукає до початку або продовження заняття проституцією;
  • хитрістю наймає або проти її волі з допомогою насилля, загрози здоров’ю, користуючись усвідомленням безпорадності, що пов’язана з перебуванням в чужій країні, спонукає до надання сексуальних послуг третім особам;
  • професійно наймає для того, щоб вона, усвідомлюючи свою безпорадність, пов’язану із перебуванням у чужій країні, розпочала або продовжила заняття проституцією.

Юридичні ознаки права  Юридичні ознаки права
Вступ  Вступ