За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГлавнаяПоискПомощьМетодики   Учебный практикум   Путеводитель   Документы   Судебная практикаУкраинский Русский
 
Присылайте ваши замечания и пожеланияБиблиотека   Словарь   Ресурсы интернет
  Методика   

Право вільно обирати та бути обраним  Право вільно обирати та бути обраним

 
Общая часть
Вступ

Поряд з громадянськими правами пріоритетним видом прав і свобод особи в Україні, які передбачені Конституцією, є політичні права і свободи. Вони властиві, як правило, лише громадянам України. Це їх суб'єктивні права і свободи у політичній сфері або переважно у цій сфері. Вони опосередковують собою взаємовідносини особи і держави як політичної організації суспільства, особи і органів державної влади та місцевого самоврядування, особи і народу, суспільства в цілому як носія і джерела влади, особи і політичних партій та інших інститутів держави і суспільства.

Загальні засади проведення виборів визначаються Конституцією України, міжнародними стандартами в галузі прав людини. Відповідно до ст.71 Конституції України вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Згідно з чинними в Україні законами: "Про вибори Президента України" від 08.09.1999 р., "Про вибори народних депутатів України" від, 18 .10.2001 р., "Про Центральну виборчу комісію" від 17.12.1997 р., "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим" від 19.02.1998 р., "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів "від 14.01.1998 р., "Про всеукраїнський та місцеві референдуми" від 03.07.1991 р. обирається Президент України, відбуваються вибори народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міських голів, депутати органів самоврядування.


* корректор Суходолов А.С.


Ключові слова  Ключові слова