За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГлавнаяПоискПомощьМетодики   Учебный практикум   Путеводитель   Документы   Судебная практикаУкраинский Русский
 
Присылайте ваши замечания и пожеланияБиблиотека   Словарь   Ресурсы интернет
  Методика   

Право вільно обирати та бути обраним  Право вільно обирати та бути обраним

 
Практикумы
Вибори народних депутатів України.
Вступ

Відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України" від 18.10.2201 р. у 1998 році було зареєстровано 444 народних депутати України, у тому числі 223 народних депутати у багатомандатному загальнодержавному виборчому окрузі та 221 депутат - в одномандатних виборчих округах. У парламенті працює 430 народних обранців, які мають вищу освіту (у минулому скликанні таку освіту мали 398 народних депутатів), науковий ступінь та вчене звання мають 178 парламентаріїв (у минулому скликанні - 154). До Верховної Ради України обрано 36 жінок - народних депутатів України (у минулому скликанні їх було 19). Помітно омолодився парламент і за віком.

Вибори народних депутатів України викликали неабияке зацікавлення світової громадськості - понад 400 представників із 34 країн і міжнародних організацій спостерігали за парламентськими виборами.

Під час парламентських виборів у 1998 р. було зафіксовано непоодинокі випадки порушення прав на вільне волевиявлення громадян. Про це свідчать численні публікації у засобах масової інформації та судові процеси, що відбувалися за позовами учасників виборчої кампанії. Тільки районними (міськими) судами України розглянуто понад 2,5 тис. справ на рішення та дії виборчих комісій щодо спорів, які виникли в ході підготовки і проведення виборів. Водночас є необхідність наголосити на тому, що питання контролю за дотриманням прав громадян на вільне волевиявлення є одним з найскладніших у діяльності Уповноваженого з прав людини.


* корректор Суходолов А.С.

Умови відступу та обмеження права  Умови відступу та обмеження права
Ключові слова  Ключові слова