За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГлавнаяПоискПомощьМетодики   Учебный практикум   Путеводитель   Документы   Судебная практикаУкраинский Русский
 
Присылайте ваши замечания и пожеланияБиблиотека   Словарь   Ресурсы интернет
  Методика   

Право вільно обирати та бути обраним  Право вільно обирати та бути обраним

 
Практикумы
Вибори народних депутатів України.
Запитання та відповіді

Чи передбачена відповідальність за неправильне складання списків виборців?

Відповідальність за достовірність, повноту і своєчасність передачі списків виборців дільничним виборчим комісіям несе особа, яка їх підписала. Частина 10 забезпечує громадянам можливість ознайомитися із списком виборців і перевірити правильність відомостей. Кожний громадянин України має право оскаржувати рішення дільничних виборчих комісій про неправильності в списках виборців, в тому числі про невключення, неправильне включення до списку виборців або виключення його із списку виборців, а також про допущені інші помилки. Заява виборця розглядається дільничною виборчою комісією у дводенний строк, а напередодні і в день виборів — негайно. Дільнична виборча комісія зобов'язана внести необхідні зміни до списку виборців або видати заявнику копію мотивованого рішення про відхилення його заяви. Це рішення або невнесення змін до списку виборців може бути оскаржене до суду в установленому законом порядку.

На підставі якого документу відбувається голосування?

Список виборців є документом, на підставі якого виборцям у день виборів видаються виборчі бюлетені.

До якого часу членами ДВК проводиться перевірка списків виборців?

Не пізніш як за 15 днів до дня виборів (ч. 7, ст.18 Закону України “Про вибори народних депутатів України”).

Хто з членів ДВК має право приймати і реєструвати звернення та скарги громадян до дільничної виборчої комісії?

Будь-який член комісії. (п. 11, ст.14 Закону України “Про вибори народних депутатів”).

В які терміни мають розглядатися скарги виборців стосовно неправильності даних у списках виборців дільничною виборчою комісією?

Заява виборця розглядається дільничною виборчою комісією у дводенний строк, а напередодні і в день виборів - негайно. (п. 11, ст.18 Закону України “Про вибори народних депутатів” .

В які терміни мають розглядатися дільничною виборчою комісією звернення громадян?

(Рішення Конституційного Суду України від 26.02.98 N 1-рп/98). Рішення, дії або бездіяльність виборчих комісій можуть бути оскаржені політичними партіями, виборчими блоками партій та їх уповноваженими особами, кандидатами у депутати та їх довіреними особами, а також виборцями до виборчої комісії вищого рівня, яка приймає рішення протягом трьох днів з моменту надходження скарги, а у разі оскарження рішення, дії або бездіяльності виборчих комісій менше ніж за п'ять днів до виборів чи в день їх проведення - негайно; або оскаржені до суду протягом 10 днів після прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності на порушення цього Закону, якщо інший порядок оскарження не встановлено законом.

Хто не має права проводити агітацію за чи проти кандидатів?

(ч. 7, ст.35 Закону України“Про вибори народних депутатів України”) Не допускається участь у передвиборній агітації державних установ, органів місцевого самоврядування та їх посадових і службових осіб, у тому числі голів, заступників голів, секретарів та членів виборчих комісій.

Коли заборонено проводити будь-яку агітацію?

(ч. 8, 12 ст.35 Закону України“Про вибори народних депутатів України”) Агітація в день виборів у будь-якій формі (розповсюдження виборчих листівок, плакатів, заклики голосувати "за" чи "проти" кандидатів або бойкотувати вибори) забороняється. Агітаційні друковані матеріали, вивішені до дня виборів поза приміщеннями для голосування, залишаються на тих же місцях. За 15 днів до дня голосування забороняється оголошення в державних і недержавних засобах масової інформації результатів соціологічних досліджень та опитувань громадської думки про рейтинг політичних партій, виборчих блоків партій, окремих кандидатів у депутати та інших прогнозів.

О котрій годині в день виборів починається і о котрій годині закінчується голосування?

( ст.38 Закону України“Про вибори народних депутатів України”) Голосування проводиться в день виборів або в день повторного голосування з сьомої до двадцять другої години.


Судова та позасудова практика  Судова та позасудова практика
Вступ  Вступ