За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГлавнаяПоискПомощьМетодики   Учебный практикум   Путеводитель   Документы   Судебная практикаУкраинский Русский
 
Присылайте ваши замечания и пожеланияБиблиотека   Словарь   Ресурсы интернет
  Методика   

Право громадян на організацію і проведення зборів, мітингів, і демонстрацій  Право громадян на організацію і проведення зборів, мітингів, і демонстрацій

 
Практикумы
Право на організацію та проведення зборів, мітингів та демонстрацій.
Загальні визначення

ст.39 Конституції України

“Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщати органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.”

ст.20 Загальної декларації прав людини

“1. Кожна людина має право на свободу мирних зборів і об’єднань.

.2 Ніхто не може бути примушений вступати до будь-якого об’єднання”

ст.21 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права

“Визнається право на мирні збори. Користування цим правом не підлягає жодним обмеженням, крім тих, які накладаються відповідно до закону і які є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах державної чи суспільної безпеки, громадського порядку, охорони здоров’я і моральності населення або захисту прав та свобод інших осіб”.

ст. 11 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод

“1. Кожен має право на свободу мирних зібрань та на свободу об’єднання з іншими, включаючи право створювати профспілки і вступати до них для захисту своїх інтересів.

2. Здійснення цих прав не підлягає жодним обмеженням, за винятком тих, які встановлені законом і не є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної безпеки або громадського спокою, для охорони порядку або запобігання злочинам, для охорони здоров’я або моралі чи з метою захисту прав і свобод інших осіб. Ця стаття не перешкоджає запровадженню законних обмежень на здійснення цих прав особами, що входять до складу збройних сил, поліції або органів державного управління”.

ст.11 Конвенції міжнародної організації праці (МОП), 1948р.

“ Кожний має право на свободу мирних зборів і свободу асоціацій

Здійснення цих прав не підлягає ніяким обмеженням, крім тих, котрі передбачені законом і необхідні в демократичному суспільстві в інтересах національної безпеки і суспільного спокою, з метою запобігання заворушень і злочинів, захисту здоров'я і моральності ,захисту прав і свобод інших осіб, Діюча стаття не перешкоджає введенню законних обмежень на здійснення цих прав особами, що входять до складу збройних сил, поліції і державного управління.”

ст.21 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації

“Публічні богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії проводяться щоразу з дозволу відповідної місцевої державної адміністрації, виконавчого комітету сільської, селищної, міської Рад народних депутатів. Клопотання про видачу вказаного дозволу подається не пізніш як за десять днів до призначеного строку проведення богослужіння, обряду, церемонії чи процесії, крім випадків, які не терплять зволікання.”

ст.8 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні

“Загальні збори громадян за місцем проживання є формою їх безпосередньої участі у вирішенні питань місцевого значення.

Рішення загальних зборів громадян враховуються органами місцевого самоврядування в їх діяльності.

Порядок проведення загальних зборів громадян за місцем проживання визначається законом та статутом територіальної громади.”

Указ Президії Верховної СРСР “Про порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій в СРСР”

Конституція СРСР відповідно до інтересів народу і з метою зміцнення та розвитку соціалістичного ладу гарантує громадянам СРСР свободу зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій. Здійснення цих політичних свобод забезпечується наданням трудящим та їх організаціям громадських будинків, вулиць, площ та інших місць”.

Положення “Про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні

“Відповідно до Закону України “Про місцеві Ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування загальні збори громадян за місцем проживання є важливою формою безпосередньої участі населення у вирішенні питань, віднесених до відання місцевого самоврядування. Загальні збори громадян є складовою частиною системи місцевого самоврядування (сільрад, селищ i міст)”.


Перелік нормативних актів  Перелік нормативних актів
Процедури та умови застосування права  Процедури та умови застосування права