За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження положення про поштові марки, блоки, марковані конверти і картки [Мінзв'язку] [1787] (витяг)
16.12.96 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження положення про поштові марки, блоки, марковані конверти і картки [Мінзв'язку] [1787] (витяг)

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОШТОВІ МАРКИ, БЛОКИ, МАРКОВАНІ КОНВЕРТИ І КАРТКИ

Наказ Міністерства зв'язку України

від 16 грудня 1996 року N 262

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України

30 грудня 1996 р. за N 762/1787

І. Загальні положення

1.1. Визначення термінів

У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

Поштова марка - державний знак, який є засобом оплати послуг поштового зв'язку, виготовлений друкарським способом, з художнім зображенням та зазначенням його номінальної вартості.

Марка стандартна - одноколірна поштова марка, що випускається для масового використання споживачем для оплати послуг поштового зв'язку без обмеження тиражу і дійсна протягом тривалого часу.

Марка художня (комеморативна) - кольорова поштова марка, яка випускається до пам'ятних дат, ювілеїв або з певної тематики.

Серія поштових марок - випуск поштових марок однієї тематики або присвячених певній події.

Блок поштовий - особливий варіант випуску поштової марки.

Блок складається з однієї або декількох поштових марок, надрукованих в один або декілька рядів на окремому аркуші з полями, зайнятими текстом або малюнками, сюжети яких відповідають тематиці марок.

Конверт поштовий - паперова оболонка прямокутної форми установлених розмірів з клапанами для заклеювання, котра служить для пакування письмового повідомлення.

Конверт маркований - конверт з надрукованою маркою.

Художній маркований конверт - конверт з малюнком в лівій частині лицьового боку та надрукованою поштовою маркою.

Конверт з оригінальною маркою - конверт, на якому надрукована марка, що окремо від цього конверта не випускалась.

Картка поштова - спеціальний бланк установленого розміру для відкритого письмового повідомлення.

Картка маркована - картка з надрукованою поштовою маркою.

Художня маркована картка - картка з малюнком та надрукованою поштовою маркою.

Картка з оригінальною маркою - картка, на якій надрукована марка, що окремо від цієї картки не видавалась.

1.2. Положення про поштові марки, блоки, марковані конверти і картки розроблене відповідно до вимог Всесвітньої Поштової Конвенції та Закону України "Про зв'язок" і визначає порядок випуску, розповсюдження та використання поштових марок, блоків, маркованих конвертів та карток.

1.3. Випуск в обіг поштових марок, блоків, маркованих конвертів та карток є виключним правом об'єднання поштового зв'язку.

1.4. Об'єднання поштового зв'язку видає поштові марки, блоки, марковані конверти і картки за номіналами, тематикою і тиражами, погодженими з Міністерством зв'язку та Редакційнохудожньою радою, склад якої затверджується Кабінетом Міністрів України, а також каталоги, цінники колекційних поштових марок та іншої філателістичної продукції.

1.5. Поштові марки, блоки, марковані конверти і картки призначені для оплати послуг поштового зв'язку згідно з діючими тарифами.

2. Видання і розповсюдження поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток

2.1. Видання поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток здійснюється з урахуванням найбільш повного задоволення потреб споживачів послуг поштового зв'язку.

2.2. Поштові марки, відображають у своїх сюжетах державний устрій України, історичне минуле, культурну спадщину українського народу, досягнення в усіх галузях народного господарства, основні події внутрішнього і міжнародного життя, природу, флору, фауну тощо.

2.3. Поштові марки, блоки, марковані конверти і картки друкуються на поліграфічних підприємствах, що мають ліцензію Міністерства фінансів України на право виготовлення знаків поштової оплати, згідно з замовленнями, які об'єднання поштового зв'язку подає Держзнаку України.

2.4. Об'єднання поштового зв'язку може також укладати угоди із зарубіжними фірмами на виготовлення поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток, якщо їх виробництво не може бути здійснене в Україні або їх виготовлення економічно вигідніше.

2.5. Об'єднання поштового зв'язку подає замовлення Держзнаку України на виготовлення поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток не пізніше трьох місяців до терміну виконання замовлення.

2.6. Поштові марки, блоки, конверти і картки з оригінальними марками вводяться в обіг наказом об'єднання поштового зв'язку відповідно до затвердженого тематичного плану.

2.7. Інформація про видання поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток подається в засобах масової інформації.

4. Сюжети, номінали і тиражі поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток

4.1. Щорічний тематичний план передбачає випуск до 50 сюжетів поштових марок і блоків (без врахування стандартних поштових марок), з них не більше однієї благодійної, до 10 сюжетів поштових конвертів і карток з оригінальними марками.

4.2. Номінали поштових марок, блоків повинні встановлюватись в межах тарифів на послуги поштового зв'язку.

4.3. Тиражі поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток встановлюються з урахуванням потреб споживачів послуг поштового зв'язку та філателістів.

4.4. Об'єднання поштового зв'язку може виготовляти частину тиражу поштових марок в погашеному вигляді.

6. Порядок замовлення і продажу поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток

6.1. Об'єднання поштового зв'язку надсилає підприємствам поштового зв'язку затверджений тематичний план випуску поштових марок, блоків, маркованих конвертів та карток на наступний рік до 1 липня поточного року.

6.2. Підприємства поштового зв'язку надсилають об'єднанню поштового зв'язку до 15 вересня поточного року замовлення на наступний рік на поштові марки, блоки, марковані конверти і картки з урахуванням найбільш повного задоволення потреб споживачів послуг поштового зв'язку.

6.3. Об'єднання поштового зв'язку надсилає підприємствам поштового зв'язку поштові марки, блоки, марковані конверти і картки відповідно до їх замовлень.

6.4. Підприємства поштового зв'язку, їх філіали та інші юридичні і фізичні особи на договірній основі здійснюють продаж поштових марок, блоків, маркованих конвертів та карток за номінальною вартістю з дня введення їх в обіг.

6.5. Стандартні поштові марки, марковані конверти і картки, в тому числі з оригінальними марками, продаються до повного їх використання або до виведення з обігу.

6.6. Художні поштові марки, блоки при необхідності, але не раніше, ніж через два роки після введення в обіг, можуть зніматися з продажу і переоцінюватися об'єднанням поштового зв'язку.

6.7. Переоцінені художні поштові марки, блоки продаються як колекційний філателістичний матеріал за новими цінами, зазначеними в наказі об'єднання поштового зв'язку.

6.8. Зняті з продажу художні поштові марки можуть бути використані в подальшому для оплати послуг поштового зв'язку згідно з номіналами і діючими тарифами.

6.9. Переоцінка поштових марок з цифровим номіналом з метою їх подальшого використання для оплати послуг поштового зв'язку здійснюється лише в особливих випадках за погодженням з Міністерством зв'язку (шляхом централізованого нанесення наддруків нового номіналу на марки, що перебувають в обігу).

Продаж поштових марок з наддруком здійснюється в терміни, встановлені наказом об'єднання поштового зв'язку про введення їх в обіг.

6.10. Вилучення з обігу поштових марок здійснюється в особливих випадках наказом об'єднання поштового зв'язку за погодженням з Міністерством зв'язку України.

6.11. Поштові марки, вилучені з обігу, не дійсні для оплати послуг поштового зв'язку і продаються як колекційний філателістичний матеріал.

6.12. Розповсюдження поштових марок, блоків, маркованих конвертів і карток за межами України здійснюється об'єднанням поштового зв'язку згідно з укладеними угодами.