За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про удосконалення порядку формування цін (витяг)
18.12.98 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про удосконалення порядку формування цін (витяг)

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 18 грудня 1998 р. N 1998

Київ

Про удосконалення порядку формування цін

Відзначити, що останнім часом у галузях народного господарства набула значного поширення практика встановлення цін і тарифів у доларовому еквіваленті.

Однією з причин такої ситуації є несформованість прозорих ринкових відносин, недостатній розвиток конкуренції на ринках продукції базових галузей промисловості, безвідповідальні дії окремих комерційних структур, які здійснюють збут продукції та посередницькі операції з нею, недостатня упереджувальна робота щодо боротьби з проявами монополізму. Незначна частка регульованих державних цін в умовах монополізованого ринку не може достатньо ефективно протидіяти зростанню вільних оптових та споживчих цін.

З метою стабілізації цін на внутрішньому ринку, посилення боротьби з монопольними проявами та захисту інтересів вітчизняного виробника і населення Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Встановити, що формування, встановлення та застосування суб'єктами підприємництва вільних цін на території України здійснюється виключно у національній грошовій одиниці. Вважати під час формування цін обгрунтованим врахування витрат у доларовому еквіваленті лише в частині імпортної складової структури ціни.

5. Антимонопольному комітету здійснити конкретні заходи щодо послаблення тиску проявів монополізму з боку суб'єктів підприємництва на споживачів під час формування оптових цін і тарифів, встановлення контролю за діяльністю комерційних структур, які здійснюють збут продукції та посередницькі операції з продукцією підприємств - монополістів у металургійній, хімічній, нафтохімічній, вугільній, гірничорудній галузях промисловості, електроенергетиці, та у місячний термін поінформувати Кабінет Міністрів України.

6. Міністерству економіки, Антимонопольному комітету, Державному комітету у справах захисту прав споживачів, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям провести перевірки економічного обгрунтування встановлених цін (тарифів). У разі виявлення фактів порушення вимог цієї постанови оперативно застосовувати заходи впливу, передбачені нормативно-правовими актами щодо порушення державної дисципліни цін та антимонопольного законодавства. Про результати перевірок інформувати Кабінет Міністрів України до 1 лютого 1999 року.