За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про внесення змін і доповнень до переліку окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки зі споживачами без застосування (витяг)
7.10.98 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про внесення змін і доповнень до переліку окремих форм діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки зі споживачами без застосування (витяг)

1. Роздрібна торгівля з транспортних засобів, автоцистерн, цистерн, бочок, бідонів, лотків, прилавків, корзин, ручних візків (за винятком тих, що знаходяться у стаціонарних приміщеннях, крім приміщень ринків):

продовольчими товарами (крім тютюнових виробів та алкогольних напоїв) і квітами;

непродовольчими товарами на ринках за умови сплати ринкового збору, обрання способу оподаткування не за фіксованим розміром податку відповідно до ст. 14 Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 N 13/92 "Про прибутковий податок з громадян";

непродовольчими товарами (крім підакцизних) з дотриманням вимог Правил роботи дрібнороздрібної торговельної мережі, затверджених наказом Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі від 08.07.96 N 369 і зареєстрованих у Міністерстві юстиції 23.07.96 за N 372/1397, за наявності торгового патенту відповідно до Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" у дозволених місцевими органами виконавчої влади (органами місцевого самоврядування) місцях (крім ринків).

2. Торговельне обслуговування (за винятком продажу технічно складної побутової техніки та меблів) та надання медичних послуг населенню вдома.

3. Торгівля на літніх майданчиках молочними продуктами, морозивом та на розлив: пивом, безалкогольними напоями, а також кулінарними та кондитерськими виробами власного виробництва підприємств громадського харчування.

Торгівля в кіосках молоком, молочними продуктами, морозивом, пивом на розлив (крім з пляшок і бляшанок) та газованою водою безпосередньо через установки приготування та видачі (зі спеціальних пристроїв типу У-109, Н-50 та інші).

4. Продаж газет, журналів, конвертів, листівок, знаків оплати поштових послуг, талонів та квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером та номінальною вартістю для проїзду в міському транспорті, іншої друкованої продукції, квитків державних лотерей у кіосках та з лотків, а також на підприємствах поштового зв'язку, якщо питома вага продажу такої продукції становить понад 50 відсотків від загального товарообороту зазначених об'єктів за відсутності продажу алкогольних напоїв, пива та тютюнових виробів.

5. Торгівля у їдальнях і буфетах, де середньоквартальний прибуток, що залишається в розпорядженні кожного окремого підприємства громадського харчування, не перевищує середньої вартості електронного контрольно-касового апарата вітчизняного виробництва:

загальноосвітніх шкіл, сільськогосподарських підприємств, підприємств УТОС та УТОГ;

вищих навчальних закладів, коледжів, технікумів та профтехучилищ, якщо заклади громадського харчування перебувають на їхньому балансі.

6. Реалізація товарів і продукції на підприємствах споживчої кооперації у сфері торгівлі та громадського харчування, розташованих у сільській місцевості, де середньомісячний товарооборот у національній валюті України кожного із вказаних об'єктів за останні 12 місяців не перевищує суму, еквівалентну 4,5 тис. доларів США.

7. Торгівля у передсвяткові і святкові дні ялинками, ялинковими прикрасами, надувними кульками, прапорцями, іншою святковою атрибутикою з лотків, тимчасових кіосків, на ялинкових базарах.

8. Торгівля ласощами, цукерками, морозивом, безалкогольними напоями, святковими сувенірами, іграшками, надувними кульками з кошиків та ручних візків у цирках, театрах, концертних організаціях.

9. Торгівля сільськогосподарською продукцією на ринках.

10. Торгівля хлібом і хлібобулочними виробами, молоком і молочними продуктами через спеціалізовану торговельну мережу, розташовану в сільській місцевості.

11. Роздрібна торгівля, громадське харчування та побутове обслуговування на території закритих військових гарнізонів і містечок, а також військових частин, що розташовані в сільській місцевості.

12. Роздрібна торгівля, громадське харчування та побутове обслуговування в населених пунктах зі статусом гірських.

13. Роздрібна торгівля та громадське харчування, що здійснюються підприємствами при обслуговуванні:

лісорубів, що працюють у віддалених лісових урочищах, на хуторах тощо;

сільськогосподарських працівників на тваринницьких фермах, польових станах, у тракторних бригадах.

14. Реалізація населенню держлісгоспами деревини, отриманої від рубок лісу.

15. Торгівля та послуги:

в аптечних пунктах, що розміщені в закладах охорони здоров'я;

у розташованих у сільській місцевості аптеках, аптечних пунктах та кіосках;

у пунктах ветеринарного обслуговування, розташованих у сільській місцевості;

у сезонних спеціалізованих торговельно-заготівельних пунктах із заготівлі від населення воскосировини в обмін на вощину, інших продуктів бджільництва (крім меду) та реалізації обладнання, інвентарю для пасічників, а також у точках виїзної торгівлі вказаними вище продуктами бджільництва (крім меду), обладнанням та інвентарем;

у поштових відділеннях та пунктах зв'язку, розташованих у сільській місцевості (торгівля товарами за переліком, затвердженим Держкомзв'язку і погодженим із МЗЕЗторгом, Мінекономіки та Державною податковою адміністрацією України, послуги).

16. Продаж населенню товарів зоотехнічного та ветеринарного призначення ветеринарними аптеками, що розташовані в райцентрах, селищах та сільській місцевості.

17. Заготівля м'яса і шкурок кролів, іншої хутрової сировини, що приймається від населення, та продаж комбікормів здавальникам.

18. Приймання вторинної сировини від населення та зустрічний продаж товарів.

19. Розрахунки з населенням удома за скраплений газ, електроенергію у сільській місцевості, ветеринарні послуги.

20. Надання платних послуг органами, що здійснюють фітосанітарний, ветеринарний та екологічний контроль безпосередньо у транспортних засобах та в пунктах пропуску на автомагістралях у сільській місцевості.

21. Надання послуг населенню страховими агентами, що діють від імені та за дорученням страховика і виконують частину його страхової діяльності, з видачею страхових свідоцтв (полісів, сертифікатів).

22. Надання побутових послуг з видачею квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією та номером:

у сільській місцевості;

удома в замовника з ремонту та встановлення побутових машин, радіоелектронної апаратури, телеантен, дрібного ремонту квартир, ремонту і складання меблів, прибирання квартир, догляду за дітьми, хворими та людьми похилого віку, приготування їжі, прання білизни, хімічного чищення меблів, килимів та килимових виробів, перукарських, фотографування;

зі зважування, фотографування на вулицях і площах міст та в місцях відпочинку;

суб'єктами підприємницької діяльності з 1 - 2 працюючими.

23. Надання послуг населенню:

з видачею талонів та квитків (з нанесеними друкарським способом серією, номером та номінальною вартістю) за утримання торгових місць на ринках, при проведенні культурно-спортивно-видовищних заходів закладами та організаціями, при проведенні екскурсій, у пасажирському транспорті загального користування, при паркуванні автотранспорту, на залізничних станціях при оформленні вантажних перевезень, а також жетонів та електронних карток у метро;

з прийманням склопосуду спеціалізованими та пересувними приймальними пунктами.

24. Надання платних послуг, продаж чаю, кави, безалкогольних напоїв, кондитерських виробів, морозива, газет та журналів пасажирам провідниками в поїздах.

25. Торгівля насінням плодоовочевих культур і квітів у сільській місцевості та селищах.

26. Торгівля предметами релігійно-обрядової атрибутики релігійними організаціями.

27. Надання послуг військовими частинами, установами і організаціями Збройних сил України та інших військових формувань, які створені відповідно до законодавства України та утримуються за рахунок коштів державного бюджету.

Міністр В.В. Роговий

ПОГОДЖЕНО:

Заступник Міністра фінансів України В.В. Регурецький

Заступник Міністра зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі В.М. Шевальов

Заступник Голови Державної податкової адміністрації України В.А. Копилов