За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про порядок застосування ст.155-2 Кримінального кодексу УРСР (витяг)
24.09.81 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про порядок застосування ст.155-2 Кримінального кодексу УРСР (витяг)

Постанова Президії Верховної Ради УРСР від 24 вересня 1981 р. № 2512-Х

(ВВР УРСР. — 1981. — № 40. — Ст. 664)

У зв'язку з прийняттям Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 24 вересня 1981 року “Про доповнення Кримінального кодексу УРСР статтями 155-2 і 155-3” Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

1. Роз'яснити, що до кримінальної відповідальності за одержання незаконної винагороди може бути притягнуто особу, яка працює в сфері обслуговування населення (в магазинах, у підприємствах громадського харчування, в ательє, майстернях, медичних закладах, касах по продажу квитків, готелях тощо), яка шляхом вимагательства одержала від громадянина незаконну винагороду за виконання певної роботи, надання конкретної послуги або здійснення інших дій, що входять у коло службових обов'язків цієї особи (продаж товарів, залізничних та авіаційних квитків, пошиття або ремонт одягу, подання медичної допомоги тощо).

При цьому не має значення, коли було одержано незаконну винагороду — до чи після виконання бажаної для громадянина дії.

2. Під вимагательством незаконної винагороди слід розуміти не тільки прямо виражену вимогу працівника зайнятого в сфері обслуговування населення, про сплату громадянином певної винагороди за виконання певної роботи або надання конкретної послуги, які входять у коло службових обов'язків цього працівника, але й умисне поставлення громадянина в такі умови, за яких він вимушений сплатити незаконну винагороду для запобігання шкідливим наслідкам його законним інтересам.

3. Під незаконною винагородою слід розумі ги незаконну вигоду майнового характеру (гроші, промислові та продовольчі товари тощо)

4. Під неодноразовим одержанням винагороди слід розуміти вчинення цих дій не менш як два рази, якщо при цьому не скінчились предбачені законом строки давності притягнення до кримінальної відповідальності, або одночасне одержання незаконної винагороди особою, яка раніше була судима за аналогічний злочин і судимість з якої не погашена у встановленому законом порядку.

5. Великим розміром одержаної винагороди слід вважати винагороду на суму понад двісті карбованців.