За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження положення про технічний захист інформації в Україні (витяг)
09.09.94 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження положення про технічний захист інформації в Україні (витяг)

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 9 вересня 1994 р. N 632

4. Загроза порушення цілісності інформації з обмеженим доступом і витоку її технічними каналами (далі - загроза) може бути реалізована технічними розвідками, юридичними особами та громадянами за допомогою технічних засобів (далі - технічні розвідки). Відомості про методи порушення цілісності інформації з обмеженим доступом і витоку її технічними каналами, засоби і можливості технічних розвідок викладаються у відповідних моделях технічних розвідок та загроз.

24. Технічному захисту підлягає інформація з обмеженим доступом, матеріалізована в носіях інформації.

Носіями інформації з обмеженим доступом можуть бути фізичні об'єкти, поля і сигнали, хімічні середовища, нагромаджувачі даних в інформаційних системах.

25. Неправомірне одержання інформації з обмеженим доступом може здійснюватися технічними засобами космічної, повітряної, морської і наземної розвідок або шляхом порушення правил розмежування доступу до інформації з обмеженим доступом в автоматизованих системах, засобах обчислювальної техніки, лініях зв'язку - шляхом несанкціонованого доступу до неї.

Порушення цілісності (руйнування, спотворення, модифікація і знищення) та витік інформації з обмеженим доступом, що обробляється або зберігається в засобах обчислювальної техніки, можуть здійснюватися шляхом включення до бібліотек програм спеціальних програмних блоків, зміни програмного забезпечення та іншими засобами.

26. Носії інформації з обмеженим доступом, середовища поширення полів і технічні засоби розвідок разом становлять навмисні або ненавмисні технічні канали витоку інформації з обмеженим доступом.

Навмисні канали витоку інформації з обмеженим доступом створюються відповідним формуванням (перетворенням) полів або середовищ їх поширення з метою забезпечення сприятливих умов для витоку інформації з обмеженим доступом.

Ненавмисні канали витоку інформації з обмеженим доступом утворюються в результаті виникнення полів і середовищ їх поширення.

27. Спеціальний вплив на інформацію з обмеженим доступом, її носії та засоби технічного захисту здійснюється шляхом формування сигналів, полів, середовищ і блоків програм з метою порушення цілісності інформації з обмеженим доступом або її витоку і зниження ефективності захисту.

39. Заходи технічного захисту мовної інформації з обмеженим доступом спрямовано на запобігання витоку інформації шляхом:

побічних електромагнітних випромінювань і наводок, що створюються допоміжними технічними засобами і системами;

побічних електромагнітних наводок у результаті впливу на допоміжні технічні засоби та системи, не призначені для пересилання, обробки і зберігання інформації з обмеженим доступом; створення акустичних та віброакустичних полів; застосування закладних пристроїв.

40. Основним методом технічного захисту мовної інформації з обмеженим доступом від закладних пристроїв є їх виявлення, усунення та подавлення або використання з метою дезинформації.

41. Технічний захист інформації з обмеженим доступом в автоматизованих системах і засобах обчислювальної техніки спрямовано на запобігання порушенню цілісності інформації з обмеженим доступом та її витоку шляхом: несанкціонованого доступу;

приймання й аналізу побічних електромагнітних випромінювань і наводок; використання закладних пристроїв; впровадження комп`ютерних вірусів та іншого впливу.