За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про порядок штучного переривання вагітності від 12 до 28 тижнів (витяг)
12.11.93 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про порядок штучного переривання вагітності від 12 до 28 тижнів (витяг)

П О С Т А Н О В А від 12 листопада 1993 р. № 926 Київ

Про порядок штучного переривання вагітності від 12 до 28 тижнів

Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Затвердити переліки медичних і соціальних показань, за наявності яких може бути проведено штучне переривання вагітності від 12 до 28 тижнів /додатки № 1 і 2/.

Установити, що медичні показання для штучного переривання вагітності визначаються амбулаторно-поліклінічними чи стаціонарни- ми закладами охорони здоров'я. За наявності медичних показань вагітність переривається на підставі відповідного висновку лікарсько-консультаційної комісії лікувальнопрофілактичного закладу за місцем диспансерного нагляду хворої жінки.

Штучне переривання вагітності від 12 до 28 тижнів провадиться із додержанням вимог Основ законодавства України про охорону здоров'я /стаття 43/ щодо згоди об'єктивно інформованого дієздатного пацієнта на медичне втручання. У невідкладних випадках, коли реальна загроза життю хворої жінки є наявною, згода хворої або її законних представників на медичне втручання не потрібна.

За наявності соціальних показань вагітність переривається на підставі заяви жінки, до якої повинен бути доданий відповідний документ, що підтверджує необхідність штучного переривання вагітності.

Штучне переривання вагітності від 12 до 28 тижнів може провадитися за наявності у вагітної жінки захворювань, що не зазначені у затвердженому цією постановою переліку, але при яких продовження вагітності та пологи становлять загрозу для здоров'я або життя вагітної, а також інших соціальних показань, що не обумовлені переліком, але визнані поважними для вагітної, на підставі дозволу постійнодіючої комісії у складі, що затверджується органами охорони здоров'я Ради Міністрів Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Додаток № 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1993 р. № 926

П Е Р Е Л І К соціальних показань, за наявності яких може бути проведено штучне переривання вагітності від 12 до 28 тижнів

Наявність трьох і більше дітей

Розлучення під час вагітності

Смерть чоловіка під час вагітності

Вагітність внаслідок згвалтування

Перебування жінки або її чоловіка у місцях позбавлення волі

Позбавлення жінки батьківських прав Наявність у жінки дитини - інваліда

Тяжке захворювання або травма чоловіка, що зумовили його інвалідність під час вагітності дружини