За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження інструкцій про порядок проведення операції штучного переривання вагітності та про порядок проведення операції штучного переривання вагітності ранніх строків методом вакуум-аспірації (витяг)
28.06.94 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження інструкцій про порядок проведення операції штучного переривання вагітності та про порядок проведення операції штучного переривання вагітності ранніх строків методом вакуум-аспірації (витяг)

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ІНСТРУКЦІЙ ПРО ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ ШТУЧНОГО ПЕРЕРИВАННЯ ВАГІТНОСТІ ТА ПРО ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ ШТУЧНОГО ПЕРЕРИВАННЯ ВАГІТНОСТІ РАННІХ СТРОКІВ МЕТОДОМ ВАКУУМАСПІРАЦІЇ

Наказ Міністерства охорони здоров'я України від 28 червня 1994 р. N 111 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 грудня 1995 р. за N 459/995

Затверджено

наказом МОЗ

від 28.06.94 N 111

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 грудня 1995 р. за N 459/995

ІНСТРУКЦІЯ ПРО ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЇ ШТУЧНОГО ПЕРЕРИВАННЯ ВАГІТНОСТІ

1. Операцію штучного переривання вагітності дозволяється проводити в акредитованих закладах охорони здоров'я при відсутності протипоказань і повному обстеженні:

- за бажанням жінки при вагітності 12 тижнів і менше;

- за соціальними і медичними показаннями при вагітності від 12 до 28 тижнів в порядку, затвердженому постановою Кабінету міністрів України від 12 листопада 1993 р. N 926 "Про порядок штучного переривання вагітності від 12 до 28 тижнів".

2. Медичними протипоказаннями до операції штучного переривання вагітності є:

- гостра і підгостра гонорея;

- гострі і підгострі запальні процеси будьякої локалізації;

- гострі інфекційні хвороби.

3. При направленні жінки на штучне переривання вагітності проводиться таке обстеження:

- аналіз крові на RW, СНІД;

- дослідження піхвових мазків;

- у першовагітних визначають резусприналежність.

Інші клінічні аналізи і спеціальні методи обстеження проводять при наявності показань.

Дані огляду і обстеження вносяться до "Медичної картки амбулаторного хворого" (облікова форма N 025/о).

4. Направлення для переривання вагітності жінці видає лікар-акушергінеколог жіночої консультації за місцем проживання.

У населених пунктах, де немає жіночої консультації, направлення видає лікар-акушергінеколог поліклініки, районної, дільничної лікарні, лікарняної амбулаторії.

5. Якщо жінка з якоїсь причини не бажає переривати вагітність за місцем проживання, вона має право пройти обстеження і зробити операцію штучного аборту в акредитованому лікувальнопрофілактичному закладі не за місцем проживання.

6. При відсутності протипоказань до штучного переривання вагітності вагітній видається направлення в стаціонар для проведення операції (облікова форма N 028/о). У направленні вказується найменування, адреса акредитованого стаціонару, в який жінка повинна звернутися для проведення аборту, і строк вагітності.

Штучне переривання вагітності у неповнолітніх до 18 років проводиться за згодою батьків або інших законних представників, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

7. Госпіталізація вагітної для проведення аборту здійснюється з урахуванням строку вагітності не пізніше 3 днів з часу звернення в стаціонар при пред'явленні направлення лікаря-акушерагінеколога і результатів обстеження.

8. Операція штучного переривання вагітності проводиться виключно лікарями-акушерамигінекологами в акредитованих стаціонарних лікувальнопрофілактичних закладах (пологові будинки, лікарні, у складі яких є гінекологічні загальнохірургічні відділення).

9. На кожну жінку, що поступила в лікувальний заклад для штучного переривання вагітності, заповнюється "Медична картка переривання вагітності" (облікова форма N 0031/о). В ній зберігається і документ про направлення. Відомості про проведену операцію заносяться також в операційний журнал, форма якого затверджена Міністерством охорони здоров'я.

10. Операція штучного переривання вагітності проводиться з обов'язковим знеболюванням.

11. Строк перебування жінки в стаціонарі після операції штучного переривання вагітності встановлюється лікуючим лікарем індивідуально в залежності від стану здоров'я жінки, але не менше однієї доби.

12. Після штучного переривання першої вагітності жінкам з резуснегативною приналежністю крові проводиться імунізація імуноглобуліном антирезус Rho(Д) людини за відповідною методикою.

13. У зв'язку з операцією штучного переривання вагітності, проведеною за бажанням, працюючим жінкам видається лікарняний листок на перші три дні тимчасової непрацездатності. При ускладненому перебігу післяопераційного періоду з 4-го по 10йдень включно видається довідка про тимчасову непрацездатність. У разі продовження тимчасової непрацездатності з 11го дня видається лікарняний листок.

14. У зв'язку з операцією штучного переривання вагітності за медичними показаннями і при самовільному викидні працюючим жінкам надається лікарняний листок з першого дня непрацездатності на весь її період на загальних підставах.