За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Інструкція про порядок видачі, обліку і погашення векселів державного казначейства України
09.12.1997. :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Інструкція про порядок видачі, обліку і погашення векселів державного казначейства України

ІНСТРУКЦІЯ ПРО ПОРЯДОК ВИДАЧІ, ОБЛІКУ І ПОГАШЕННЯ ВЕКСЕЛІВ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ

Затверджена наказом Міністерства фінансів України від 9 грудня 1997 р. № 269 Зареєстрована в Міністерстві юстиції України від 6 січня 1998 р. за № 3/2443

(ОВУ. - 1998. - № 2. - Ст. 64)

(Витяг)

І. Визначення термінів

Вексель - цінний папір, який засвідчує безумовне грошове зобов'язання векселедавця сплатити після настання строку визначену суму грошей власнику векселя (векселедержателю). Векселедавець - особа, яка видала вексель. Вексель простий - просте і нічим не обумовлене зобов'язання векселедавця сплатити власнику векселя у вказаний строк у вказаному місці вказану суму. Простий вексель містить такі реквізити: а) найменування-"вексель"

б) просту і нічим не обумовлену обіцянку сплатити визначену суму;

в) зазначення строку платежу;

г) зазначення місця, в якому повинен здійснитися платіж;

д) найменування того, кому або за наказом кого платіж повинен бути здійснений;

е) дату і місце складання векселя;

є) підпис того, хто видає документ (векселедавця).

Наступний векселедержатель (індосант) - особа, яка володіє векселем і яка здійснює передавальний напис на векселі (індосамент).

Останній векселедержатель (індосат) - особа, яка отримує вексель за індосаментом і ка має усі права, що випливають з векселя. Індосамент (передача векселя) - особливий передавальний напис, що здійснюється, як правило, на зворотному боці векселя або на додатковому аркуші - алонжі. Індосамент може бути повним (іменним) і бланковим. Індосамент повний містить дані про особу, на користь якої він зроблений. Індосамент бланковий не містить дані про особу, на користь якої він зроблений, або складається із одного підпису індосанта. Індосація векселя - переуступлення (дія передачі) векселя за допомогою передавальних написів. Уповноважений банк - генеральний агент Державного казначейства України, який, на підставі укладеної з Головним управлінням Державного казначейства угоди, забезпечує організацію видачі, зберігання, здійснення індосаменту та погашення казначейських векселів.

П. Загальні положення

Даною інструкцією встановлюється такий порядок видачі, обліку і погашення векселів державного казначейства України (надалі - казначейські векселі).

1. Векселедавцем і платником за казначейськими векселями виступає Головне управління Державного казначейства України.

2. Векселі Державного казначейства України випускаються у вигляді простих векселів з вексельними сумами 5 000 (п'ять тисяч) та 10 000 (десять тисяч) гривень. Відсотки на вексельну суму не нараховуються.

3. Уповноважений банк виступає генеральним агентом Державного казначейства України по забезпеченню організації видачі, зберігання, здійснення індосаменту та погашення векселів, бланки яких за розпорядженням Головного управління Державного казначейства України передаються йому безпосередньо з підприємства, що їх виготовило.