За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про введення обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь резидентів - юридичних осіб
04.09.1998. :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про введення обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь резидентів - юридичних осіб

Про введення обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті на користь резидентів - юридичних осіб.

У зв'язку з тим, що суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності України продовжують затримувати продаж у

У зв'язку з тим, що суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності України продовжують затримувати продаж у зменшення міжбанківського валютного ринку, та з метою більш надійного забезпечення вимог населення за вкладами і недопущення безпідставного відтоку іноземної валюти, а також керуючись положеннями статей 6 та 11 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю", Правління, виконуючи конституційні зобов'язання Національного банку України щодо забезпечення > Правління, виконуючи конституційні зобов'язання Національного банку України щодо забезпечення виконуючи конституційні зобов'язання Національного банку України щодо забезпечення >Конституції України), постановляє:

1. Встановити, що на період до стабілізації ситуації на валютному ринку України 50 відсотків надходжень в іноземній валюті першої групи Класифікатора іноземних валют Національного банку України на користь резидентів-юридичних валюті першої групи Класифікатора іноземних валют Національного банку України на користь резидентів-юридичних міжбанківському валютному ринку України у порядку, встановленому Національним банком України (включаючи надходження на кореспондентські рахунки банків, починаючи з 4 вересня 1998 р., які не зараховані на поточні валютні рахунки клієнтів), за винятком випадків, передбачених у цій постанові. ховані на поточні валютні рахунки клієнтів), за винятком випадків, передбачених у цій постанові. від 24.03.99 р. N 141) (абзац 1 пункту 1 змінено згідно з постановами Правління НБУ: від 14.09.98 р. N 365, Обов'язковому продажу не підлягають кошти в іноземній валюті першої групи Класифікатора іноземних валют Національного банку України:

а) що надходять у вигляді кредитів (позик, фінансової допомоги) від уповноважених банків та уповноважених

а) що надходять у вигляді кредитів (позик, фінансової допомоги) від уповноважених банків та уповноважених

а) що надходять у вигляді кредитів (позик, фінансової допомоги) від уповноважених банків та уповноважених суми надходжень в іноземній валюті, які повністю направляються резидентами на погашення заборгованості за цими кредитами, позиками, фінансовою допомогою та зобов'язань за договорами міжнародного лізингу. Кошти за залученими від нерезидентів кредитами, позиками, поворотною фінансовою допомогою не підлягають обов'язковому продажу, якщо на проведення таких операцій відповідно до чинного законодавства України отримано гарантію Кабінету Міністрів України, індивідуальну ліцензію або реєстраційне свідоцтво Національного банку України; (підпункт "а" пункту 1 змінено згідно з постановою Правління НБУ від 27.01.99 р. N 39)

б) що перераховуються на територію України з метою здійснення інвестицій;

в) що придбані на міжбанківському валютному ринку України через уповноважені банки та уповноважені кредитно-фінансові установи протягом строку, встановленого валютним законодавством України для розрахунків з нерезидентами; (підпункт "в" пункту 1 змінено згідно з постановою Правління НБУ від 24.03.99 р. N 141)

г) що були перераховані на користь нерезидента і повернулися у зв'язку з тим, що взаємні зобов'язання повністю або частково не виконані, за умови, що ці кошти не були куплені на міжбанківському валютному ринку України;

д) що надійшли на користь резидентів-посередників за договорами комісії, доручення, консигнації або за агентськими угодами і які підлягають перерахуванню резидентам та нерезидентам. Резиденти-посередники здійснюють обов'язковий продаж лише отриманої від нерезидентів комісійної винагороди;

е) що належать уповноваженим банкам та уповноваженим кредитно-фінансовим установам;

є) депозити, що розміщені резидентами в уповноважених банках та уповноважених кредитно-фінансових установах (включаючи проценти, нараховані за ними), а також інвестиції, здійснені резидентами за межі України, у разі їх повернення власнику від 12.02.99 р. N 62) (підпункт "ж" пункту 1 змінено згідно з постановами Правління НБУ: від 01.10.98 р. N 408, (пункт 1 доповнено підпунктом "ж" згідно з постановою Правління НБУ від 14.09.98 р. N 365)

ж) що надходять транспортним організаціям (авіаційним, судноплавним, залізничним, автомобільним) та підприємствам зв'язку від експорту власних послуг та направляються ними на експлуатаційні витрати, пов'язані з обслуговуванням їх транспортних засобів (надання послуг зв'язку) за межами України, а також що надходять риболовецьким суднам та направляються ними на експлуатаційні витрати, пов'язані з обслуговуванням цих суден за межами України. Підставою для віднесення транспортних послуг та послуг зв'язку до власних послуг є документ (сертифікат тощо) Торгово-промислової палати України; (підпункт "є" пункту 1 змінено згідно з постановою Правління НБУ від 27.01.99 р. N 39) (останній абзац пункту 1 втратив чинність згідно з постановою Правління НБУ від 09.03.2000 р. N 93) (пункт 1 доповнено абзацом згідно з постановою Правління НБУ від 22.12.99 р. N 604) Останній абзац пункту 1 втратив чинність (підпункт "ї" пункту 1 втратив чинність згідно з постановою Правління НБУ від 09.03.2000 р. N 93) (пункт 1 доповнено підпунктом "ї" згідно з постановою Правління НБУ від 22.12.99 р. N 604)

ї) підпункт "ї" пункту 1 втратив чинність (пункт 1 доповнено підпунктом "і" згідно з постановою Правління НБУ від 15.09.99 р. N 455)

і) відсотки, нараховані на залишки коштів в іноземній валюті на рахунках резидентів - юридичних осіб; (пункт 1 доповнено підпунктом "з" згідно з постановою Правління НБУ від 22.01.99 р. N 26)

з) що надходять безкоштовно у вигляді добровільних пожертвувань;

2. На час дії цієї постанови інші нормативні акти Національного банку України застосовуються в частині, що не суперечить цій постанові.

3. Постанова набуває чинності з дня її прийняття.