За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Розділ курсу ДО  
10 основних правозахисних стандартів правильної поведінки для правоохоронних органів
:: Розділ курсу ДО
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань
    Це стислий зміст основних стандартів ,сформульованих Міжнародною Амністією разом із поліцейскими й експертами з різних країн. Вони засновані на стандартах ООН по правоохоронним органам ,кримінальним процедурам і правам людини.

10 основних правозахисних стандартів правильної поведінки для правоохоронних органів

Це стислий зміст основних стандартів, сформульованих Міжнародною Амністією разом із поліцейськими й експертами з різних країн. Вони засновані на стандартах ООН по правоохоронним органам, кримінальним процедурам і правам людини.

  1. Кожна людина має право на рівний захист закону, без дискримінації за будь-якими ознаками, особливо від насильства або погрози. Особливу увагу приділяйте захисту потенційно вразливих груп населення - дітей, літніх, жінок, біженців, переселенців і представників меншин.
  2. До всіх жертв злочинів проявляйте співчуття і повагу, і особливо охороняйте їх безпеку і приватне життя.
  3. Не застосовуйте силу, за винятком тих випадків, коли це строго необхідно й у мінімально необхідному обсязі.
  4. Уникайте застосування сили проти незаконних, але мирних зборів. Розганяючи збори із застосуванням насильства, силу застосовуйте в мінімально необхідному обсязі.
  5. Смертоносну силу застосовуйте тільки там, де це абсолютно неминуче, щоб спасти ваше життя або життя інших людей.
  6. Арешт проводьте тільки на достатніх підставах і відповідно до законних процедур арешту.
  7. Простежте, щоб усі затримані незабаром після арешту одержали можливість зв'язатися з родичами і юристом, а також одержали необхідну медичну допомогу.
  8. Поводьтеся з усіма затриманими гуманно. Ні при яких обставинах не робіть, не підбивайте до вчинення і не потурайте катуванням або жорстокостям. Накази до вчинення таких актів не підлягають виконанню.
  9. Не виконуйте, не наказуйте і не приховуйте позасудові страти або “зникнення”. Накази до вчинення таких дій не підлягають виконанню.
  10. Про всі порушення цих основних стандартів повідомляйте начальнику та в прокуратуру. Робіть усе, що у ваших силах, щоб забезпечити розслідування подібних порушень.

Міжнародна Амністія, (Грудень 1998), 10 основних правозахисних стандартів правильної поведінки для правоохоронних органів, POL 30/04/98, Лондон.