За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження правил проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів (витяг)
26.02.1993 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження правил проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів (витяг)

ЗАТВЕРДЖЕНО

постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. N 141

ПРАВИЛА

проведення державного технічного огляду автомобілів, автобусів, мототранспорту та причепів

1. Ці Правила обов'язкові для міністерств, відомств, підприємств /об'єднань/, установ, організацій незалежно від форм власності /надалі - організації/ та громадян України - власників автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, причепів і напівпричепів /надалі - транспортні засоби/.

2. Державний технічний огляд /надалі - технічний огляд/ транспортних засобів проводиться комісіями з участю працівників Державтоінспекції, органів Міністерства оборони і представників громадськості з метою перевірки їхньої справності, уточнення чисельності та приналежності, підвищення рівня технічного стану, запобігання злочинним посяганням на транспортні засоби. Склад комісії затверджується районними державними адміністраціями.

При проведенні технічного огляду здійснюється контроль за своєчасністю медичного огляду водіїв і сплати податку з власників транспортних засобів.

3. Технічному огляду підлягають:

3.1. Легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли, моторолери, причепи, напівпричепи організацій, а також громадян у разі використання їх у комерційних цілях - один раз на рік.

3.2. Автобуси, вантажні автомобілі, пристосовані для перевезення людей, і спеціалізовані автомобілі для перевезення небезпечних вантажів - два рази на рік.

11. Технічний стан і обладнання транспортних засобів перевіряються на відповідність вимогам законодавства, правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.

На спеціальних автомобілях додатково перевіряється наявність передбаченого стаціонарного обладнання, спеціальних світлових і звукових сигналів, кольорографічного пофарбування і надписів.

Технічний стан причепів і напівпричепів перевіряється в складі автопоїздів.

12. Справним вважається повністю укомплектований транспортний засіб, який має задовільний зовнішній вигляд і технічний стан якого відповідає вимогам законодавства, правил, норм і стандартів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.

13. У реєстраційному документі справного транспортного засобу працівником Державтоінспекції робиться запис "техогляд проведено", який посвідчується його підписом і особистим штампом.

На кожний тарнспортний засіб, що пройшов технічний огляд, видається талон, в якому працівник Державтоінспекції робитьвідповідні відмітки і посвідчує їх своїм підписом і особистим штампом /додаток N 3/. Талон про проходження технічного огляду закріплюється в правому нижньому кутку вітрового скла транспортного засобу.

У разі коли реєстраційні документи покрито спеціальною плівкою, а також при поданні на другий технічний огляд транспортних засобів, указаних у пункті 3.2 цих Правил, відмітки робляться лише в талонах про проходження технічного огляду.

15. Експлуатація транспортного засобу без талона про проходження технічного огляду забороняється. У разі його втрати дублікат видається Державтоінспекцією після перевірки технічного стану транспортного засобу.