За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про практику застосування судами України законодавства і виконання постанови Пленуму Верховного Суду України у справах, пов'язаних з порушеннями вимог законодавства про охорону праці (витяг)
03.10.1986 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про практику застосування судами України законодавства і виконання постанови Пленуму Верховного Суду України у справах, пов'язаних з порушеннями вимог законодавства про охорону праці (витяг)

ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА N 9 від 3 жовтня 1986 р.

Про практику застосування судами України законодавства і виконання постанови Пленуму Верховного Суду України у справах, пов'язаних з порушеннями вимог законодавства про охорону праці

(Витяг)

3. Звернути увагу судів на необхідність неухильного додержання роз'яснень, що містяться в постанові Пленуму Верховного Суду України від 10 жовтня 1982 р. N 6 в частині кваліфікації дій осіб, які порушують правила охорони праці, правила ведення будівельних, гірничих робіт або робіт на вибухонебезпечних підприємствах (цехах).

(У редакції постанови Пленуму від 4 червня 1993 р. N 3)

Суди не повинні допускати кваліфікації за ст. 135 КК України порушень спеціальних правил, які забезпечують безпеку гірничих, будівельних робіт або робіт на вибухонебезпечних підприємствах (цехах), безпеку руху і експлуатації транспорту, оскільки відповідальність за них передбачена спеціальними нормами.

4. Призначаючи міри кримінального покарання особам, винним у вчиненні злочинів, передбачених статтями 135, 218-220 КК України, суди зобов'язані суворо виконувати вимоги ст. 39 КК України, п. З і п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України від 10 жовтня 1982 р. N 6 - в кожному конкретному випадку з вичерпною повнотою враховувати характер і мотиви допущених порушень правил, що забезпечують безпеку ведення робіт, тяжкість наслідків, що настали, ставлення винного до додержання вказаних правил.

Враховуючи запобіжне значення додаткового покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю, суди по кожній справі про порушення правил, що забезпечують безпеку ведення робіт, зобов'язані обговорювати питання про застосування такого покарання.