За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Бланки та зразки документів  
Постанова про закриття кримінальної справи
:: Бланки та зразки документів
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок по розділам знань

Постанова про закриття кримінальної справи

ПОСТАНОВА

про закриття кримінальної справи

м. Київ

18 серпня 1999 року

Начальник управління нагляду за додержанням законів органами СБУ, Державної митної служби, державної та прикордонної охорони при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства, Генеральної прокуртури України, старший радник юстиції Г., розглянувши матеріали кримінальної справи №440.

ВСТАНОВИВ:

Розглядаючи кримінальну справу у звинуваченні Б., за ст.ст.80 ч.2 , 87 і 194 ч.1 КК Ураїни суддя Харківського обласного суду Б.А., 17.02.97 року порушив справу відносно Ш., К., Д., за ст. 80 ч.2, КК україни (т.7. а.с. 62-63).

Вироком Харківського обласного суду від 17.04.97 року (т. 8, а.с. 250-276) Б. визнано винним в скоєнні злочинів, передбачених ст.ст. 80 ч.1, 80 ч. 2 і 194 КК України та засуджено за сукупністю злочинів до 6 років з конфіскацією майна та відбуття покарання в ВТК посиленого режиму.

Ухвалою судової колегії по кримінальних справах Вурховного Суду України від 22.07.97 року вирок Харківського обласного суду від 17.04.97 року стосовно Б. В частині визнання винним та засудження за ст. 80 ч.1 і ч.2 КК України скасовано, справу направлено для додаткового розслідування (т. 8 а.с. 350-354). В частині визнання винним та засудження Б. за ст. 194 ч.1 КК України вирок залишено без змін.

В подальшому зазначена кримінальна справа декілька разів направлялась судом для додаткового розслідування.

Постановою обласного суду від 14.05.98 року кимінальну справу знову направлено на додаткове розслідування (т.11, а.с. 128-136). Окреме подання державного обвинувача на неї Генерально. Прокуратурою України не підтримано, а судовою колегією Верховного Суду України від 11.08.98 року воно відхилено.

Слідством інкримінується, що громадяни України, засновники СП “Китайська торгова компанія” Б., Ш., а також головний бухгалтер цього підприємства К. та мешканець м. Харкова Д. не маючи спеціального дозволу (ліцензії) на операції з валютою, який видається Національним банком України і наявність якого є обов‘язковим при валютних операціях, згідно з п.п. “г” п.4 ст. 5 Декрету Кабінту Міністрів України “Про систему валютного регулювання і валютного контролю” від 19.02.93 року на протязі з жовтня 1993 року по червень 1994 року неодноразово скоїли ряд протиправних операцій з валютними цінностями при наступних обставинах.

Так, у липні 1993 року на адресу СП “КТК” в якості інвестицій від американської фірми “AVGA” надійшли три автомобілі “Форд-Таурус”, “Форд-Проб” і “Форд- Експлорер”. Перебуваючи одним із засновників СП “КТК” і одночасно представником фірми “AVGA”, Б., в порушення чинного законодавства ці автомобілі на баланс СП “КТК” як інвестицію не поставив, а за попередньоюдомовлеістю з іншим засновником СП “КТК” Ш. І головним бухгалтером К. доручив їм відшукати покупців на автомобілі.

При цьому Б. самостійно встановив ціни в доларах США, за якими належало їх реалізувати. Він за домовленістю з керівництвом фірми “Вінер Форд-Київ” виставив на продаж всі три автомобілі на майданчику зазначеної фірми

26.10.93 року Б. за попередньою домовленістю з Ш. і К. реалізував гр-ну С. автомобіль “Форд-Експлорер” за 36 тис. доларів США. Отримані від реалізації кошти Ш. і К. передали Б. через кілька днів.

21.06.94 року таким же чином реалізовано гр-ну Л. автомобіль “Форд-Таурус” за 21 тис. доларів США, які Ш. і К. через декілька днів передали Б.

21.06.94 року, перебуваючи в м.Києві Б. разом з Ш. і К. та за їх допомогою гр-ну Ц. автомобіль “Форд-Проб” за 18 тис. доларів США.

22.07.95 року Б. в м.Харкові продав свій власний автомобіль “Форд-Таурус” мешканцю м.Харкова Д. за 9 тис. доларів США, особисто одержавшти від останього зазначені валютні кошти в два прийоми.

Таким чином Б. від продажу автомобілів отримав в якості платежів 84 тис. доларів США, а Ш. і К. приц\ймали участь у продажу автомобілів на суму 75 тис. доларів США. Д. особисто викоритав валютні кошти як засіб платежу в сумі 9 тис. доларів США.

Крім того, Б. своїми навмисними діями, спрямованими на завдання майнової шкоди державі шляхом обману, ухилився від сплати обов‘язкових платежів на суму 7239 гривень.

Зазначені обставини стали підставою для притягнення Б. до кримінальної відповідальності і пред‘явлення обвинувачення у вчиненні злочинів, предбачених ст.ст. 80 ч.2, 87 КК України, а Ш., К. і Д. за ст. 80 ч.2 КК України.

Допитані 28.12.98 року в якості обвинуваченого Ш. і К.свою вину у вчиненні інкримінуємого злочину не визнали і пояснили, що за спливом часу не пам‘ятають у якій валюті проводились розрахунки за продані автомобілі. Дійсно, раніше у ході попереднього слідства вони говорили, що розрахунок проводився у доларх США, однак документальних даних про це немає. Якщо буде встановлено, що розрахунок проводився у доларах США, то вони діяли тільки по ініциативі та просьбі Б.(т.12. а.с. 96-98, 104-106). Однак, раніше в процесі розслідування сравита у судовому засіданні вони говорили, що автомобілі реалізовували за долари США.

Обвинувачений Б. заперечує отримання зазначених коштів від Ш., К. та інших, свою вину в скоєнні інкримінованих йому злочинів не визнає. В показах обвинувачених багато протиріч, які не усунуто та усунути їх немає вожливості.

Обвинувачений Д. (т.9 а.с. 36-37) свою вину в скоєнні злочину, передбаченого ст. 80 ч.2 КК України теж не визнає, пояснюючи це тим, що гроші за автомобіль він передавав у карбованцях, однак рахував їх в еквіваленті до долара США.

Інших доказів, які б підтверджували отримання обвинуваченим Б. валюти за реалізацію автомобілів не здобуто.

Вивченням зазначеної справи встановлено, що вимоги, які вказані в постанові Харківського облсуду від 14.05.98 року, ухвалі судової колегії по кримінальних справах Верховного суду України від 11.08.98 року, покуратури області та Генеральної прокуратури України від 14.01.99 року в повному об’ємі було не виконано і виконати їх немає можливості.

Так, при її розслідуванні додатково не опитано свідків Т. та Ц., для усунення протиріч в їх показах не проведено очні ставки між ними та Б., оскільки Т. виїхав на постійне місце проживання до Канади, а Ц. постійно мешкає в США.

Не допитаний також З., який проживає в США і є громадянином вказаної держави.

Допитати К. та провести між ним та Б. очну ставку також неможливо, у зв’язку з тим, що К. мешкає в США і на території України постійно не проживає.

Таким чином, об’єктивних даних, які свідчать про вчинення Б., Ш., К. та Д. злочину, передбаченого ст. 80 ч. 2 КК України, а Б. – додатково ст. 87 КК України при розслідуванні зазначеної кримінальної справи не здобуто, зібраних доказів недостатньо для направлення справи до суду і зібрати за спливом часу немає можливості.

Відповідно з вимогами ст. 62 Конституції України та постанови №9 Пленуму Верховного Суду України від 01.11.96 року “Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя” усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 213 п. 2 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Кримінльну справу стосовно Б. за ст. ст. 80 ч. 2, 87 КК України, Ш., К. та Д. за ст. 80 ч. 2 КК України закрити за недоведеністю участі обвинувачених у вчиненні даних злочинів.

Обраний стосовно обвинувачених Б., Ш., К. та Д. запобіжний захід – підписку про невиїзд з місця постійного проживання скасувати.

Письмові речові докази /документи/: т. 1 а.с. 9, 18, 28, 39, 45, 59, 70, 82, 90, 100, 112, 123, 145, 155, 167, 175, 187, 195, 206, т.2 а.с. 62, 121, т.3 а.с. 178, 190, т.4 а.с. 280 зберігати в матеріалах справи.

Вилучені у Б. грошові кошти в розмірі 482 долари США, 9200000 карбованців, годинник “ROLEX”, а також майно на яке накладено арешт – автомобіль “Форд-Таурус-вагон”, державний номер К 4630 ХК ./знаходяться на зберіганні в УСБУ в Харківській області/(т.5 а.с. 201, 214), автомобіль “Форд-Меркурі-сейбл”, державний номер Я 1881 ХА/знаходиться на зберіганні в П./(т.3 а.с.128), телевізор “Електрон”, телефон “Панасонік”/знаходяться на зберіганні в Н./(т.5 а.с.199), гараж, розташований в м. Харкові по вул. Старошишковській,6 в кооперативі “Перемога”, приватизована квартира №27 будинку № 12 по вул. Культури в м. Харкові повернути законному володільцю.

Про прийняте рішення повідомити заінтересованих осіб. Копію даної постанови направити до відома Генеральному прокурору України.

Начальник управління
старший радник юстиції


Г.