За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження порядку розпорядження медикаментами, наркотичними засобами, прекурсорами, психотропними речовинами та іншими хімічними сполуками, що переходять у власність держави (витяг)
26.01.1999 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження порядку розпорядження медикаментами, наркотичними засобами, прекурсорами, психотропними речовинами та іншими хімічними сполуками, що переходять у власність держави (витяг)

ЗАТВЕРДЖЕНО наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державного комітету з медичної та мікробіологічної промисловості України, Державного департаменту ветеринарної медицини України від 26 січня 1999 року N 13/24/13/4

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 2 березня 1999 р. за N 130/3423

ПОРЯДОК розпорядження медикаментами, наркотичними засобами, прекурсорами, психотропними речовинами та іншими хімічними сполуками, що переходять у власність держави

1. Цей Порядок регламентує основні вимоги до організації розпорядження, використання лікарських засобів (в тому числі медикаментів), наркотичних засобів, психотропних речовин, які застосовуються в медичній практиці, прекурсорів та інших хімічних сполук, що можуть бути використаними для виробництва лікарських засобів та засобів захисту тварин.

3. Дія цього Порядку поширюється на такі лікарські засоби, наркотичні засоби, психотропні речовини, які застосовуються в медичній практиці, на прекурсори та інші хімічні сполуки, що можуть бути використаними для виробництва лікарських засобів, та засоби захисту тварин:

1) конфісковані на підставі рішення суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом;

2) що зберігаються під митним контролем виключно митницею як не пропущені на митну територію України внаслідок установлених заборон чи обмежень на їх увезення або транзит через територію України, якщо сума складських митних зборів сягає їх вартості;

3) термін зберігання яких під митним контролем закінчився, а власник не звернувся за ними в установлений Митним кодексом України термін;

4) вилучені правоохоронними органами або затримані митними органами як предмети порушення митних правил, затримані у справах про контрабанду;

5) визнані безхазяйними відповідно до законодавства;

6) подаровані державі власником;

7) невручені міжнародні та внутрішні поштові відправлення, визначені законодавством терміни зберігання яких підприємствами зв'язку закінчилися, - у разі неможливості видачі їх отримувачам та повернення відправникам.

7. Лікарські засоби, не зареєстровані в Україні в установленому порядку, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1998 року N 569 "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) лікарського засобу і розмірів збору за державну реєстрацію (перереєстрацію) лікарського засобу", наркотичні засоби, психотропні речовини, прекурсори, інші хімічні сполуки, що можуть бути використаними для виробництва лікарських засобів, та засоби захисту тварин, визнані неякісними, підлягають обов'язковому знищенню (утилізації) згідно з пунктом 16 Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.09.98 N 1340, та чинного законодавства.

8. Лікарські засоби, наркотичні засоби, психотропні речовини, які застосовуються в медичній практиці, прекурсори та інші хімічні сполуки, що можуть бути використаними для виробництва лікарських засобів, та засоби захисту тварин, зазначені у пункті 3 цього Порядку - за рішенням комісії, на підставі акта опису, оцінки та передання, експертних висновків, за умови підтвердження якості, згідно з пунктом 5 цього Порядку, передаються безоплатно, а саме:

8.1. Лікарські засоби (за виключенням субстанцій), наркотичні засоби, психотропні речовини, прекурсори - за розпорядженням Міністерства охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій - закладам охорони здоров'я, що повністю або частково утримуються за рахунок бюджетних коштів, для їх подальшого використання у медичних цілях.

8.2. Лікарські засоби (субстанції) та інші хімічні сполуки, які можуть бути використаними для виготовлення лікарських засобів - за розпорядженням Держкоммедбіопрому - підприємствамвиробникам для подальшого виробництва з них готових лікарських засобів.

8.3. Засоби захисту тварин - за розпорядженням Державного департаменту ветеринарної медицини Міністерства агропромислового комплексу - до відповідних установ ветеринарної медицини, для їх подальшого використання.

10. Облік та використання безоплатно отриманих лікарських засобів, наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та інших хімічних сполук, що можуть бути використаними для виробництва лікарських засобів та засобів захисту тварин, здійснюється відповідно до пункту 17 Порядку обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.09.98 N 1340.