За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами (витяг)
19.12.95 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами (витяг)

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами

Стаття 8. Атестація виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів

Підприємства, виробничі цехи, дільниці, лабораторії та інші структурні підрозділи, які здійснюють виробництво і контроль за виробництвом спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, підлягають обов'язковій атестації на відповідність вимогам, що встановлені чинними законодавчими актами України щодо забезпечення життя та здоров'я людей, охорони навколишнього природного середовища, а також відповідність санітарним, пожежним, екологічним нормам і правилам.

Атестація підприємств проводиться органами Державного комітету України по стандартиризації, метрології та сертифікації або уповновадженими ними організаціями.

(частину 2 статті 8 змінено згідно із Законом N 306/96ВР від 11.07.96 р.)

Аналітичні та вимірювальні лабораторії атестуються органами Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації.

Орган, який проводить атестацію, зобов'язаний надати заявнику комплект зразків документів для атестації протягом трьох днів з дня подачі заявки.

Ліцензія на право виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів видається після проведення атестації підприємства, яка є чинною протягом терміну дії зазначеної ліцензії. У разі внесення в період дії ліцензії змін до вимог стосовно проведення обов'язкової атестації, передбачених частиною першою цієї статті, підприємство підлягає переатестації в частині цих змін.

(частину 5 статті 8 змінено згідно із Законом N 306/96ВР від 11.07.96 р.)

Стаття 9. Дотримання стандартів

Виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів повинно відповідати затвердженим і зареєстрованим у встановленому законодавством порядку нормативним документам, стандартам України і міжнародним стандартам.

Стаття 10. Сертифікація продукції

Спирт етиловий, коньячний і плодовий, алкогольні напої та тютюнові вироби підлягають обов'язковій сертифікації в порядку та у строки, визначені законодавством.

Стаття 16. Органи контролю за виробництвом і торгівлею спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами

Контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії (патенти), а також інші органи в межах компетенції, визначеної чинним законодавством.

Підприємство товаровиробник має право ініціативи контролю на предмет фальсифікації власної продукції суб'єктами підприємницької діяльності і фізичними особами. Орган державного контролю, до якого звернувся товаровиробник з таким проханням, зобов'язаний терміново провести перевірку відповідності продукції оригіналу в присутності представника товаровиробника - ініціатора перевірки. За наявності документів, які підтверджують факт фальсифікації, товаровиробник має право звернутися у встановленому законом порядку до суду без сплати державного мита.

Стаття 17. Відповідальність за порушення норм цього Закону

За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:

несвоєчасної реєстрації як платника акцизного збору - 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

виробництва спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без наявності ліцензії - 200 відсотків вартості виробленої продукції (за оптововідпускними цінами), але не менш 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

виробництва алкогольних напоїв з використанням інших видів спирту (крім етилового, коньячного і плодового) - 200 відсотків вартості виробленої продукції (за оптововідпускними цінами), але не менше 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій (патентів) або з порушенням установлених правил торгівлі ними - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності сертифіката відповідності або сертифіката про визнання - 200 відсотків вартості отриманої для реалізації партії товарів, але не менше 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

(частину 2 статті 17 доповнено абзацом 7 згідно із Законом N 1685ІІІ від 20.04.2000 р.)

сплати сум акцизного збору та податку на додану вартість шляхом взаємних заліків, зустрічних зобов'язань, векселями, в тому числі казначейськими, та в інших формах, які не передбачають сплату таких платежів коштами, - у розмірі вартості відвантаженої продукції.

(абзац 6 частини 2 статті 17 змінено згідно із Законом N 1685ІІІ від 20.04.2000 р.)

Зазначені штрафи спрямовуються: 50 відсотків - до Державного бюджету України і 50 відсотків - до місцевого бюджету за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції.

(частину 4 статті 17 змінено згідно із Законом N 1685ІІІ від 20.04.2000 р.)

У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, протягом 15 днів сума штрафу стягується в безспірному порядку державною податковою інспекцією за його місцезнаходженням.

Дії органів, які мають право контролю за реалізацією норм цього Закону, можуть бути оскаржені в місячний термін у судовому порядку.