За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження правил продажу непродовольчих товарів [Мзезторг] [1323] (витяг)
25.06.96 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження правил продажу непродовольчих товарів [Мзезторг] [1323] (витяг)

ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПРАВИЛ

Продажу непродовольчих товарів Наказ Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 27 травня 1996 р. N 294

Погоджено з Мінекономіки, Держспоживзахистом, Укоопспілкою

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 червня 1996 р. за N 298/1323 ІІІ. ЗАСТОСУВАННЯ СТАНДАРТІВ ТА ТЕХНІЧНИХ УМОВ НА НЕПРОДОВОЛЬЧІ ТОВАРИ

Господарюючі суб'єкти в питаннях вимог щодо сировини, показників якості, методів аналізу, упаковки, маркування, транспортування, приймання і зберігання непродовольчих товарів керуються діючими стандартами та технічними умовами.

Відповідно до міжнародних договорів в Україні застосовують міжнародні, регіональні та національні стандарти.

Згідно з Декретом Кабінету міністрів України від 10.05.93 N 4693 "Про стандартизацію і сертифікацію" нормативні документи з стандартизації розподіляють за такими категоріями:

державні стандарти України - ДСТУ;

галузеві стандарти України - ГСТУ;

стандарти науковотехнічних та інженерних товариств і спілок України - СТТУ;

стандарти підприємств - СТП;

технічні - ТУУ.

Як державні стандарти України (ДСТУ) застосовують міждержавні стандарти (ГОСТ) та республіканські стандарти колишньої УРСР (РСТ).

Стандарти науковотехнічних та інженерних товариств і спілок України (СТТУ) розробляють у разі необхідності поширення результатів фундаментальних і прикладних досліджень, одержаних в окремих галузях знань чи сферах професійних інтересів.

Стандарти підприємств (СТП) розробляють на продукцію, що використовується лише на конкретному підприємстві. СТП не повинні суперечити обов'язковим вимогам державних (ДСТУ) та галузевих стандартів (ГСТУ).

Технічні умови України (ТУУ) містять вимоги, що регулюють відносини між постачальником (розробником, виготівником) і споживачем (замовником) продукції та не повинні суперечити обов'язковим вимогам державних стандартів (ДСТУ).

Державні та галузеві стандарти України та стандарти науковотехнічних та інженерних товариств і спілок України, а також заміни до них, підлягають державній реєстрації у Держстандарті України, а технічні умови України - в його територіальних органах (обласних центрах стандартизації і метрології).

Державним стандартам присвоюють позначення, яке складається з індексу (ДСТ), скороченої назви держави (У), реєстраційного номера і двох останніх цифр року затвердження або перегляду стандарту.

Назва технічних умов складається з індексу документа (ТУ), скороченої назви держави (У), коду підприємства (організації) власника оригіналу ТУ із ОКПО (вісім знаків), двох основних цифр року затвердження.

Наприклад: ТУ У 12345813.00193.

Товари, що надходять в Україну по імпорту, повинні відповідати стандартам, технічним умовам (контракту або нормативним документам), які діють на території України.

Державні стандарти України затверджуються без обмеження строку їх дії. Також зняті обмеження на міждержавні стандарти (ГОСТ), термін дії яких закінчувався в 19921995 роках.

Необхідна інформація про дію стандартів (ДСТУ, ГОСТ), зміни до них та скасування їх друкуються в щорічному та щомісячному інформаційному покажчиках "Стандарти" (Держстандарт України. Видання офіційне. Київ), які можна замовити в магазинах стандартів за адресами:

252073, м.Київ-73, вул.Фрунзе, 152, тел. 435-4270;

310164, м.Харків, пр.Леніна, 66, тел. 33-3500.