За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Міжнародні нормативні акти  
Міжнародний Пакт про громадянські і політичні права,1976 рік.
Стаття 6
:: Міжнародні нормативні акти
Бібліографічний описЗмістПовний текстЗв'язок по розділам знань

Стаття 6

(1) Право на життя є невiд'ємним правом кожної людини. Це право охороняється законом. Нiхто не може бути свавiльно позбавлений життя.
(2) В країнах, якi не скасували смертної кари, смертнi вироки можуть виноситися тiльки за найтяжчi злочини вiдповiдно до закону, який дiяв пiд час вчинення злочину i який не суперечить постановам цього Пакту i Конвенцiї про запобiгання злочиновi геноциду i покарання за нього. Це покарання може бути здiйснене тiльки на виконання остаточного вироку, винесеного компетентним судом.
(3) Коли позбавлення життя становить злочин геноциду, слiд мати на увазi, що нiщо в цiй Статтi не дає Державам - учасницям цього Пакту права яким би то не було шляхом вiдступати вiд будь-яких зобов'язань, прийнятих згiдно з постановами Конвенцiї про запобiгання злочиновi геноциду i покарання за нього.
(4) Кожен, кого засуджено до смертної кари, має право просити про помилування чи про пом'якшення вироку. Амнiстiя, помилування або замiна смертного вироку можуть бути дарованi в усiх випадках.
(5) Смертний вирок не виноситься за злочини, вчиненi особами, молодшими за вiсiмнадцять рокiв, i не виконується щодо вагiтних жiнок.
(6) Нiщо в цiй Статтi не може бути пiдставою для вiдстрочення або недопущення скасування смертної кари будь-якою Державою - учасницею цього Пакту.
 prev Частина III
 next Стаття 7