За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний акт України  
Закон України Про загальний військовий обов'язок і військову службу
Стаття 27. Зарахування в запас. Категорії запасу
:: Нормативний акт України
Бібліографічний описЗмістПовний текстЗв'язок по розділам знань

Стаття 27. Зарахування в запас. Категорії запасу

1. Громадяни, звiльненi з вiйськової служби, а також звiльненi вiд призову на строкову вiйськову службу (крiм виключених з вiйськового облiку), зараховуються в запас.
2. Запас подiляється на першу i другу категорiї.
До запасу першої категорiї належать вiйськовозобов'язанi, якi проходили вiйськову службу та одержали пiд час її проходження вiйськово-облiкову спецiальнiсть.
До запасу другої категорiї належать вiйськовозобов'язанi, якi не одержали вiйськово-облiкової спецiальностi пiд час проходження вiйськової служби або не призивалися на вiйськову службу чи проходили її в iнженерно-технiчних частинах, а також вiйськовозобов'язанi-жiнки.
Вiйськовозобов'язанi, зарахованi в запас другої категорiї, в разi одержання пiд час перебування в запасi вiйськово-облiкової спецiальностi на навчальних зборах або за вiдповiдною цивiльною професiєю переводяться до запасу першої категорiї.
3. Вiйськовозобов'язанi, переведенi в запас за станом здоров'я без проходження вiйськової служби, в разi визнання їх до 25 рокiв придатними до вiйськової служби, знову стають на облiк як призовники та пiдлягають призову на строкову вiйськову службу на загальних пiдставах.
 prev Глава V. ВИКОНАННЯ ВIЙСЬКОВОГО ОБОВ'ЯЗКУ В ЗАПАСI
 next Стаття 28. Граничний вік перебування військовозобов'язаних у запасі. Розряди запасу