За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Кримінально-процесуальний кодекс України
Стаття 28. Цивільний позов у кримінальній справі
:: Нормативний документ
Бібліографічний описЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Стаття 28. Цивільний позов у кримінальній справі

Особа, яка зазнала матерiальної шкоди вiд злочину, вправi при провадженнi в кримiнальнiй справi пред'явити до обвинуваченого або до осiб, що несуть матерiальну вiдповiдальнiсть за дiї обвинуваченого, цивiльний позов, який розглядається судом разом з кримiнальною справою.
Закриття справи з пiдстав, зазначених у Статтях 7 i 7-1 цього Кодексу, не звiльняє особу вiд обов'язку вiдшкодувати в установленому законом порядку матерiальнi збитки, завданi нею державним, громадським органiзацiям або громадянам.
Цивiльний позов може бути пред'явлений як пiд час попереднього слiдства i дiзнання, так i пiд час судового розгляду справи, але до початку судового слiдства. Вiдмова у позовi в порядку цивiльного судочинства позбавляє позивача права пред'являти той же позов у кримiнальнiй справi.
Особа, яка не пред'явила цивiльного позову в кримiнальнiй справi, а також особа, цивiльний позов якої залишився без розгляду, має право пред'явити його в порядку цивiльного судочинства.
Цивiльний позивач i цивiльний вiдповiдач при розглядi цивiльного позову в кримiнальнiй справi або позову про вiдшкодування матерiальних збиткiв, завданих особою, щодо якої справу закрито з пiдстав, зазначених у Статтях 7 i 7-1 цього Кодексу, звiльняються вiд сплати державного мита. (Змiнено згiдно з Указом ПВР N 6834-10 вiд 16.04.84; Законом N 2857-12 вiд 15.12.92)
 prev Стаття 27. Притягнення до кримінальної відповідальності не інакше як за скаргою потерпілого
 next Стаття 29. Забезпечення відшкодування збитків, завданих злочином, і виконання вироку в частині конфіскації майна