За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Цивільний кодекс України
Стаття 136. Наслідки безгосподарного утримання і незабезпечення схоронності майна, що є пам'яткою історії та культури
:: Нормативний документ
Бібліографічний описЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Стаття 136. Наслідки безгосподарного утримання і незабезпечення схоронності майна, що є пам'яткою історії та культури

Якщо громадянин безгосподарно ставиться до належного йому майна, що є пам'яткою iсторiї та культури, державнi органи охорони пам'яток роблять власниковi попередження про припинення безгосподарного ставлення до цього майна. Якщо власник не виконає цiєї вимоги, то за позовом зазначених органiв суд може вилучити це майно. При невiдкладнiй необхiдностi забезпечення схоронностi майна, що є пам'яткою iсторiї та культури, позов про вилучення цього майна може бути пред'явлено без попередження.
Якщо громадянин не забезпечує схоронностi належного йому майна, що є пам'яткою iсторiї та культури, у зв'язку з неможливiстю створити необхiдний режим його утримання, це майно може бути викуплено державою. Якщо громадянин не дає згоди на викуп такого майна, то за позовом державних органiв охорони пам'яток суд може вилучити його у власника.
Вилучене майно, що є пам'яткою iсторiї та культури, переходить у власнiсть держави. Власниковi вiдшкодовується вартiсть вилученого майна в розмiрi, встановленому за згодою сторiн, а в разi спору - судом. (Iз змiнами, внесеними Указом ПВР N 278-11 вiд 20.05.85)
 prev Стаття 135.виключена згідно з Законом N 3718-12 від 16.12.93
 next Стаття 137. Безхазяйне майно