За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Розділ курсу ДО  
Мінімальні знання про права людини для школярів і населення
Закріплення міжнародних стандартів прав людини
:: Розділ курсу ДО
Бібліографічний описЗмістЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань
    В даній роботі автор доступно виклав основні права людини для простого вивчення їх у шкільній програмі та ознайомлення з ними населення, розглядая права з часу їх появи та розвитку, а також вказує на форми та механізми захисту прав людини.

Закріплення міжнародних стандартів прав людини

У 1945 р. була утворена Організація Об'єднаних Націй (ООН), однією з цілей якої було здійснення міжнародного співробітництва у вирішенні міжнародних проблем економічного, соціального, культурного і гуманітарного характеру й у заохоченні і розвитку поваги до прав людини й основних свобод для всіх, без різниці раси, статі, мови і релігії. Стаття 55 Статуту ООН встановлює, що сприяння загальній повазі і дотриманню прав людини й основних свобод для всіх, без різниці раси, статі, мови і релігії створює умови стабільності і добробуту, необхідних для мирних і дружніх відносин між націями. Оскільки в Статуті ООН не міститься конкретного переліку прав людини й основних свобод, було прийняте рішення підготувати декларацію прав людини. Таким чином, 10 грудня 1948 р. Загальна декларація прав людини була ухвалена і проголошена в резолюції 217 А (ІІІ) Генеральної Асамблеї ООН “у якості завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави”. У Декларації зазначені цілі, до яких повинні прагнути “кожна людина і кожний орган суспільства”. З тих пір щорічно міжнародне співтовариство відзначає 10 грудня як День прав людини. Цей документ містить міжнародні стандарти прав людини, не є юридично обов'язковим, але в силу його величезного політичного і морального авторитету положення Загальної декларації стали включатися в конституції багатьох держав і в тексти міжнародних договорів. Не винятком стала й Україна - багато спільного існує між Загальною декларацією прав людини і положеннями Розділу II “Права, свободи й обов'язки людини і громадянина” Конституції України 1996 р.

Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права і Міжнародний пакт про громадянські і політичні права були прийняті 19 грудня 1966 р. Ці Пакти і Загальна декларація прав людини складають т.зв. Хартію (Білль) про права людини.

 prev Поява і розвиток ідеї прав людини
 next Основні права людини