За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Розділ курсу ДО  
Мінімальні знання про права людини для школярів і населення
Перетворити конвенцію на реальність
:: Розділ курсу ДО
Бібліографічний описЗмістЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань
    В даній роботі автор доступно виклав основні права людини для простого вивчення їх у шкільній програмі та ознайомлення з ними населення, розглядая права з часу їх появи та розвитку, а також вказує на форми та механізми захисту прав людини.

Перетворити конвенцію на реальність

Важливим завданням у найближчі десятиліття буде підвищення рівня захисту дітей і заохочення їхніх прав.

Прийняття Конвенції про права дитини є важливим кроком на цьому шляху, однак потрібні будуть тривалі й наполегливі зусилля, щоб закріплені у ній принципи ввійшли до законодавства та адміністративної практики, а також у повсякденне життя.

Одним з першочергових завдань є якомога ширша й швидша ратифікація Конвенції. У цьому питанні свій вплив можуть зробити міжнародні неурядові організації, які відіграли ключову роль у підготовці Конвенції й підтримували національні й місцеві групи, що виступають за забезпечення добробуту дітей. Вони можуть роз'яснити урядам значення ратифікації Конвенції й приведення національного законодавства і системи судочинства у відповідність до нового міжнародного договору.

Захист прав дитини викликає необхідність проведення й багатьох інших заходів, таких, як створення у кожній країні національної Комісії у справах дитини, незалежного органу для розгляду становища дітей, організація обговорення всіма зацікавленими сторонами тих проблем, які необхідно вирішити при здійсненні прав дитини, висунення ініціатив, розробка заходів і програм в інтересах дітей.

Крім того, існуючі установи та організації, наприклад, релігійні організації, профспілки, асоціації батьків і викладачів, повинні відіграти важливу роль у ствердженні прав дитини й забезпеченні ширшої пропаганди Конвенції. Ці та інші неурядові організації мають прямий контакт з місцевими громадами та групами, що мають особливий інтерес. Важливо, щоб інформація про права дитини була доступною і впливовою там, де люди працюють і живуть; у цьому полягає одна з основоположних причин необхідної підтримки діяльності цих організацій і сприяння їхньому співробітництву.

На міжнародному рівні треба буде надати підтримку і виділити ресурси для Комітету прав дитини, інших органів з прав людини, які сприяють заохоченню прав дитини, а також програмам, спрямованим на захист дітей від тієі небезпеки, яка загрожує їм найбільше, чи то дитяча праця, торгівля й контрабанда дітьми або їх викрадення, чи зловживання наркотичними засобами й багато інших форм експлуатації, а також відсутність піклування про дітей.

Захист і заохочення прав дитини є лише частиною загальних зусиль Організації Об'єднаних Націй щодо забезпечення здійснення всіма людьми прав людини й основних свобод, незалежно від раси, статі, мови або релігії. Ці загальні зусилля, здійснювані за допомогою угод, комітетів, експертів, розслідування фактів порушень, а також інформаційних програм і програм допомоги мають проводитися поряд із заохоченням прав дитини, оскільки дитина може бути по-справжньому вільною лише у вільному суспільстві, по-справжньому здоровою лише у здоровому суспільстві й бути у справжній безпеці лише у безпечному середовищі.

Держави-учасниці, які бажають отримати допомогу у питанні виконання ними своїх обов'язків у відповідності до Конвенції про права дитини, можуть звернутися до Центру прав людини Організації Об'єднаних Націй за спеціальною консультативною допомогою.

Всесвітня кампанія з інформування громадськості у галузі прав людини, що проводиться Центром і Департаментом громадської інформації Організації Об'єднаних Націй, підтримуватиме національні зусилля з ширшого ознайомлення громадськості з питаннями прав людини, які стосуються дітей, і сприятиме активізації допомоги заходам захисту й розвитку молоді.

 prev Основні положення конвенції
 next Конвенція про права дитини (текст)