За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Розділ курсу ДО  
Питання, що задаються найбільш часто, і відповіді до них
Чим відрізняються "основні" права і свободи людини від "інших"?
:: Розділ курсу ДО
Бібліографічний описЗмістПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань
    В цій книзі читач знайде основні міжнародні та національні джерела із захисту прав людини у взаемовідносинах між людиною і державою ,викладені основні права і обов'язки правоохоронних органів ,також правозахисне законадавство від зловживань державної влади.

Чим відрізняються "основні" права і свободи людини від "інших"?

Права і свободи людини перестали бути об'єктом тільки внутрішньої компетенції держави, а стали сенсом всього міжнародного співтовариства, тому виникла необхідність у створенні універсальних (всесвітніх) міжнародних-правових стандартів, які також є основними правами людини. Ці основні права відбиті в ряді найважливіших міжнародно-правових актів, що встановили загальнолюдські стандарти прав і інтересів особистості. Під основними правами людини варто розуміти права, які містяться в конституції держави і міжнародно-правових документах по правам людини, зокрема в Біллі про права людини, а також у Європейській конвенції про захист прав людини й основних свобод 1950 р., Європейській соціальної Хартії 1961 р.

Виділення категорії основних прав людини аж ніяк не означає віднесення інших прав до "другорядних", менш значимих, які потребують менших зусиль держави для їх забезпечення. Основні права і свободи є основою правового статусу індивіда, на якій можливо виникнення інших прав, необхідних для нормальної життєдіяльності людини. Тому основні, фундаментальні права, зафіксовані в конституції держави, найважливіших міжнародно-правових актах по правам людини, є правовою базою для похідних, але не менш важливих його прав.

 prev Яка різниця між "правами" і "свободами" людини?
 next Що таке "правовий статус" людини? Чи однаковий він для усіх людей?