Социальный проект - бесплатные юридические консультации UaPravo.com В нашей жизни правда всегда торжествует,
но жизни часто не хватает.
                               С. Эйзенштейн
Социальный проект, юридические консультации UaPravo.com

Я не приватизував квартиру у 2008 році, скажіть я не прострочив термін приватизації, чи можливо приватизувати квартиру у цьому році?

Вопрос:

Я не приватизував квартиру у 2008 році, скажіть я не прострочив термін приватизації, чи можливо приватизувати квартиру у цьому році?

Ответ:

Законами України не встановлено часових обмежень для приватизації державного житлового фонду.
Згідно із статтею 41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом. Правовий режим власності визначається виключно законами (пункт 7 частини першої статті 92 Конституції України). Крім того, виключно законами України встановлюються порядок випуску та обігу державних цінних паперів (пункт 1 частини другої статті 92 Конституції України).
Правові основи приватизації житла, що знаходиться в державній власності, визначені у Законі України «Про приватизацію державного житлового фонду», який прийнято 19 червня 1992 року. Ні цим Законом, ні Законом України «Про приватизаційні папери» не визначено терміну використання житлових чеків, а відтак не встановлено строків для приватизації державного житлового фонду.
Вищевказані закони є невизначено-строковими. Невизначено-строкові – це нормативно-правові акти, у яких не зазначено термін їх дії, тобто такі акти мають законну силу, доки їх дію не буде відмінено.
Разом з тим Верховною Радою України неодноразово приймалися Постанови щодо продовження терміну використання житлових чеків, які використовуються для приватизації державного житлового фонду.
Востаннє Постанову Верховної Ради України "Про внесення зміни до Постанови Верховної Ради України від 21 грудня 2000 року "Про продовження терміну використання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду" прийнято 31 жовтня 2006 року, якою було продовжено термін використання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду до 31 грудня 2008 року. Фактично, зазначеною Постановою регулювались відносини, які мали б регулюватися виключно законом.
З метою врегулювання відносин, пов’язаних з приватизацією громадянами державного житлового фонду, та підтвердження безстрокового права громадян України на приватизацію 17 грудня 2008 року Верховною Радою України прийнято Постанову № 674 "Про визнання такою, що втратила чинність, Постанови Верховної Ради України "Про продовження терміну використання житлових чеків для приватизації державного житлового фонду".




 
Рубрики:
Реклама: http://reokon.kiev.ua/ мастер по ремонту окон работа в Киеве. . Аппарат для приготовления кислородного коктейля o2arenda.ru/kislorodnyj-bar/.