Социальный проект - бесплатные юридические консультации UaPravo.com В нашей жизни правда всегда торжествует,
но жизни часто не хватает.
                               С. Эйзенштейн
Социальный проект, юридические консультации UaPravo.com

Как забрать деньги со счета в банке, на который они зачислены при регистрации ООО?

Вопрос:
Добрый день, уважаемые дамы и господа. Просьба разъяснить ситуацию, которая возникла у нас при регистрации ООО. Суть следующая: был открыт временный счет, зарегистрирована фирма, основной счет открыт не был и за справкой в налоговою для открытия текущего счета не обращались. Через год налоговая подала в суд и суд подписал постановление "про припинення юридичної особи". На временном счете остались значительные денежные средства уставного фонда. Банк отказывается выдать деньги, требуя, чтобы был открыт текущий (основной) счет. Налоговая категорически отказала в предоставлении необходимой для открытия текущего счета справки, указав, что после постановления суда счета могут только закрываться. Как забрать деньги у банка, которыми он пользуется уже более 2 лет? Банк не проблемный. Спасибо
Ответ:
У Вашому випадку слід керуватися Інструкцією про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, яка затверджена Постановою Правління НБУ від 12.11.2003, № 492, згідно з п. 4.2 якої:

"Поточний рахунок для формування статутного фонду (статутного або складеного капіталу, пайового або неподільного фонду) суб`єкта господарювання - юридичної особи починає функціонувати як поточний тільки після одержання банком документів, передбачених пунктом 3.2 цієї Інструкції, та отримання банком повідомлення про взяття рахунку на облік органом державної податкової служби за місцезнаходженням суб`єкта господарювання - юридичної особи. У разі відмови в державній реєстрації суб`єкта господарювання - юридичної особи або в інших випадках, передбачених законодавством України, на підставі листа із зазначенням причини закриття рахунку, підписаного уповноваженою засновниками (учасниками) особою, кошти повертаються засновникам (учасникам), а рахунок закривається. Якщо засновником (учасником) господарського товариства є одна особа, то лист із зазначенням причини закриття рахунку підписується цією особою або уповноваженою нею особою".

Таким чином, Вам потрібно направити зазначений лист. У разі письмової відмови банку - подавайте позов до суду з залученням у якості 3-ї особи Управління НБУ для того, щоб останній мав інформацію про порушення банком вимог зазначеної Інструкції.
Рубрики:
Реклама: Доставка цветов в караганде onlyyou.kz.