Социальный проект - бесплатные юридические консультации UaPravo.com В нашей жизни правда всегда торжествует,
но жизни часто не хватает.
                               С. Эйзенштейн
Социальный проект, юридические консультации UaPravo.com

Особа, яка шукає роботу вперше, після закінчення ВУЗу

Вопрос:
У мене виникли труднощі з постановленням на облік в центр зайнятості. Справа в тому, що я в жовтні 2006 року закінчила вищий навчальний заклад (навчалась на конкратній основі) і з липня 2006 року перебувала в відпустці по вагітності та відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до вересня 2009. В грудні я звернулась до центру зайнятості, спеціаліст з працевлаштування відмовив мені в взятті на облік, як особи, що шукає роботу вперше, агрументуючи тим що пройшло 12 місяців з часу закінчення вузу. З його слів, щоб підпадати під цю категорію осіб, я мала би після закінчення вузу звернутись до центру зайнятості, стати на облік і лише тоді йти в відпустку по догляду за дитиною до 3 років. Але на момент закінчення вузу(жовтень 2006) я вже перебува в відпустці, так як в вересні стала мамою. Роз’ясніть, будь-ласка чи підпадаю я під категорію осіб, що шукають роботу вперше, якщо так, тоді на основі чого це грунтується?
Ответ:

У відповідності до Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого  Постановою КМУ від 14.02.1007 №219, громадянами, які вперше шукають роботу, вважаються особи, які на момент реєстрації у державній службі зайнятості не працювали за наймом, не виконували роботи (не надавали послуги) згідно з цивільно-правовими договорами або не забезпечували себе роботою самостійно, у тому числі випускники середніх загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і вищих навчальних закладів та військовослужбовці строкової служби, звільнені із служби.

Випускниками у цьому Порядку вважаються особи, які закінчили навчання у середніх загальноосвітніх школах, професійно-технічних та вищих навчальних закладах і до звернення в державну службу зайнятості не працювали за наймом, не виконували роботи (не надавали послуги) згідно з цивільно-правовими договорами або не забезпечували себе роботою самостійно за набутим фахом та звернулися до державної служби зайнятості протягом року після закінчення навчання.".

Рубрики:
Реклама: