Социальный проект - бесплатные юридические консультации UaPravo.com В нашей жизни правда всегда торжествует,
но жизни часто не хватает.
                               С. Эйзенштейн
Социальный проект, юридические консультации UaPravo.com

Особенности обложения налогом с доходов физических лиц доходов, полученных за границей (в Испании).

Вопрос:
Я,громадянин України працюю і проживаю в Іспанії,виробляю постійне місце проживання на території Іспанії.Мені потрібно довідку з державної податкової інспекції України ,що я не маю заборгованості перед Україною.Я, подав довідки з Іспанії,що я отримував дохід і сплачував податки на території Іспанії.Більше я не отримував доходи з інших держав, в тому числі з України.На що мені сказали в ДПІ України,що в Іспанії знімають 9%,а на Україні 15%,і цю різницю 6% я повинен сплатити Україні.Питання: чи повинен я сплачувати податки в Україні,коли я сплачував податки в Іспанії.
Ответ:

Так, податкова має рацiю.

Вiдповiдно до пп. 9.9.1 п. 9.9 ст. 9 ЗУ "Про податок з доходiв фiзичних осiб": " Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку - їх отримувача, який зобов`язаний подати річну податкову декларацію". 

Принцип, за допомогою якого Україна усуває подвійне оподаткування вищенаведених та інших доходів фізичних осіб, - це принцип кредиту: якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов`язання на суму податків, сплачених за кордоном, то такий платник податку визначає суму такого зменшення за визначеними підставами у річній податковій декларації. Сума податку з іноземного доходу платника податку - резидента, сплаченого за кордоном України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника податку (з урахуванням суми отриманого іноземного доходу) - пп. 9.9.2, 9.9.5 п. 9.9 ст. 9 ЗУ "Про податок з доходiв фiзичних осiб".

Таким чином, Ви маєте право лише на зменшення (15-9%), але не на повне скасування обов`язку сплачувати податок з доходiв фiзичних осiб.

Рубрики:
Реклама: