За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГлавнаяПоискПомощьМетодики   Учебный практикум   Путеводитель   Документы   Судебная практикаУкраинский Русский
 
Присылайте ваши замечания и пожеланияБиблиотека   Словарь   Ресурсы интернет
  Методика   

Право на презумпцію невинуватості  Право на презумпцію невинуватості

 
Общая часть
Загальні визначення

ст.62 Конституції України

“Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду”.

ст.11 Загальної декларації прав людини, 1948 року.

“Кожна людина, обвинувачувана у вчиненні злочину, має право вважатися невинною доти, поки його винуватість не буде встановлена в законному порядку шляхом відкритого судового розгляду, при якому йому забезпечуються всі можливості для захисту

ст.14 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, 1966 року. http://www.memo.ru/prawo/fund/pakt66p.htm

“Кожен обвинувачуваний у кримінальному злочині має право вважатися невинним, поки винуватість його не буде доведена відповідно до закону”.

ст.6 Європейської конвенції про захист прав і основних свобод людини, 1950 року.

“Кожна людина, обвинувачена у вчиненні кримінального злочину, вважається невинною доти, поки його вину не буде доведено відповідно до закону”.

ст.75 Додаткового протоколу I до Женевських конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосуються захисту жертв міжнародних збройних конфліктів, 1977 року.

“...кожний, кому пред'являється обвинувачення в правопорушенні, вважається невинним доти, поки його вина не буде доведена за законом”.

ч.2 ст.2 Кримінального Кодексу України

“Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду відповідно до закону”

ст.15 Кримінально-процесуального Кодексу України

“Ніхто не може бути визнаний винним у здійсненні злочину, а також відданий кримінальному покаранню інакше як за рішенням суду і відповідно до закону”.


* корректор Антоненко Д.В.

Перелік нормативних актів  Перелік нормативних актів
Юридичні ознаки права  Юридичні ознаки права