За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГлавнаяПоискПомощьМетодики   Учебный практикум   Путеводитель   Документы   Судебная практикаУкраинский Русский
 
Присылайте ваши замечания и пожеланияБиблиотека   Словарь   Ресурсы интернет
  Методика   

Право на презумпцію невинуватості  Право на презумпцію невинуватості

 
Общая часть
Умови відступу й обмеження права

Необхідно зауважити, що презумпція невинуватості, відповідно до ст. 62 Конституції України, поширюється виключно на кримінальні правовідносини. Тобто, формально, в адміністративному, дисциплінарному процесах право особи на презумпцію невинуватості не визнається. Треба сказати, що в КпАП України принцип презумпції невинуватості не закріплений взагалі. Це означає, що на особу в адміністративної справі покладено зобов’язання довести свою невинуватість у скоєнні правопорушення. Даний принцип був би зовсім не зайвим у таких відносинах як наприклад: водій – інспектор ДАЇ, платник податків – податковий інспектор і т.д. Слід нагадати, що у цивільних правовідносинах, пов’язаних з завданням шкоди навпаки, закріплюється принцип презумпції винуватості.

Тут корисно також привести приклад Російської Федерації. В проекті УПК РФ розглядалося питання про запровадження скороченого судового розгляду у випадку визнання обвинуваченим своєї вини. Що цікаво: у цьому випадку дозволялося припинити слідство, якщо підсудний зізнався в здійсненні злочину. Однак це правило не поширювалося на справи про злочини, за скоєння яких передбачене покарання у вигляді смертної кари або довічного ув`язнення. Виходить, якщо підсудному погрожує така міра покарання як смертна кара або довічне ув’язнення то потрібно досліджувати усе до кінця, щоб не було помилки. А якщо йому погрожує менш суворе покарання, то можна обмежитися тільки констатацією визнання їм вини.

У законодавстві України подібні норми відсутні. Офіційно право на презумпцію невинуватості не може бути обмежене. Особа визнається винною у скоєнні злочину лише після винесення обвинувального вироку суду.


Особливі випадки тлумачення та застосування права  Особливі випадки тлумачення та застосування права
Вступ  Вступ