За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГлавнаяПоискПомощьМетодики   Учебный практикум   Путеводитель   Документы   Судебная практикаУкраинский Русский
 
Присылайте ваши замечания и пожеланияБиблиотека   Словарь   Ресурсы интернет
  Методика   

Право на презумпцію невинуватості  Право на презумпцію невинуватості

 
Практикумы
Дотримання права на презумпцію невинуватості людини засобами масової інформації.
Вступ

З введенням в дію нової Конституції України деякі положення прав людини і громадянина суттєво змінились. Так, на даний момент захист та гарантування реалізації цих прав є приоритетним напрямком розвитку держави. Кожна людина, не залежно від ознак раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками є рівною в своїх правах

У даному практикумі розкривається зміст одного з найважливіших демократичних принципів правосуддя - презумпції невинуватості. В законі закріплене правило, за яким до винесення судом вироку ніхто не може бути визнаний винним у здійсненні злочину і тим більше підданий кримінальному покаранню, яким би тяжким не був злочин і, якими б достовірними не здавалися докази. У юридичній науці це правило іменується презумпцією невинуватості (від лат. presumption — припущення). Цей термін означає, що будь-яка особа, обвинувачена в скоєнні злочину, є невинною, доки її вину не буде доведено у встановленому законом порядку і підтверджено вироком суду, що набрав законної сили.

На прикладах з практики можна побачити, як розслідуються і розглядаються в суді кримінальні справи, виходячи з необхідності безсумнівної доведеності обвинувачення. Тільки той, вина якого встановлена вироком суду, що набрав законної сили, може бути визнаний злочинцем і підданий покаранню. До цього моменту обвинувачуваний вважається невинним.

Між тим, як показує статистика, непоодинокі випадки порушення права людини на презумпцію невинуватості з боку всієї системи правоохоронних органів. Наприклад, за 1998 – 1999 роки до кримінальної відповідальності незаконно були притягнуті 294 чоловік. Всіх їх пізніше було виправдало (дивися. Першу щорічну доповідь Уповноваженого Верховної Ради з прав людини).

Відповідно до ст. 62 Конституції України: "особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинівальним вироком суду.

Ніхто не зобов`язаний доводити сою невинуватість у вчиненні злочину.

Обвинувачення не може грунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведенності вини особи тлумачаться на її користь".


Умови відступу й обмеження права  Умови відступу й обмеження права
Ключові слова  Ключові слова