За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження форми товарно-касової книги та порядку реєстрації та ведення товарно-касової книги при розрахунках готівкою у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг [Мінфін, Мінстат] [1926] (витяг)
25.02.97 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження форми товарно-касової книги та порядку реєстрації та ведення товарно-касової книги при розрахунках готівкою у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг [Мінфін, Мінстат] [1926] (витяг)

Порядок реєстрації та ведення товарно-касової книги при розрахунках готівкою у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг

1. Підприємства, установи і організації всіх форм власності (далі - підприємства) та громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахунки із споживачами у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг за готівку, зобов'язані проводити розрахунки із споживачами через належним чином зареєстровані електронні контрольно-касові апарати (далі - ЕККА), обов'язково видавати споживачеві касовий чек, а під час виходу з ладу ЕККА або на період тимчасового відключення електроенергії - письмовий документ, що засвідчує факт купівлі товару, надання послуги.

2. Із використанням належним чином зареєстрованої у фінансовому органі товарно-касової книги (далі - книга) здійснюються розрахунки із споживачами:

2.1. Без застосування ЕККА:

- в окремих формах діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, специфіка яких дозволяє здійснювати розрахунки із споживачами без застосування ЕККА з використанням товарно-касових книг, за переліком, що затверджується Міністерством економіки за погодженням з Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі та Міністерством фінансів України;

- до настання встановлених Кабінетом Міністрів України граничних термінів упровадження ЕККА.

2.2. Суб'єкти підприємницької діяльності, які при розрахунках із споживачами застосовують ЕККА, використовують книгу:

- під час виходу з ладу ЕККА;

- на період тимчасового відключення електроенергії.

Кількість книг у цих випадках повинна відповідати кількості ЕККА, зареєстрованих суб'єктом підприємницької діяльності у встановленому порядку.

2.3. Громадяни-суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють її в окремих формах діяльності, визначених у першому абзаці пункту 2.1 без створення юридичної особи (далі - громадяни), а також особи, які за дорученнями громадян здійснюють вищезазначену діяльність, при розрахунках із споживачами повинні використовувати книгу.

Дані про рух товарів і готівки, відображені у товарно-касовому звіті, що складає громадянин, а також дані із таких звітів, прийнятих від осіб, які за дорученнями громадян здійснюють вказану діяльність, повинні враховуватись громадянином у Книзі обліку доходів і витрат, яка ведеться згідно з умовами, визначеними Інструкцією про прибутковий податок з громадян, за формою N 10 (додаток N 10). Зазначена інструкція затверджена наказом Головної державної податкової інспекції України від 21.04.93 N 12 зі змінами і доповненнями, внесеними наказом від 18.05.93 N 17.

3. Суб'єкти підприємницької діяльності, які користуються правом здійснювати її без ЕККА у випадках, перелічених у пунктах 2.1 - 2.3 цього Порядку, забезпечують облік руху товарів і готівки у кожному окремому магазині (відокремленому відділі), їдальні, кафе, ресторані, ательє, майстерні, пункті побутового обслуговування населення, кіоску, павільйоні, ларку, транспортному засобі, лотку, інших подібних одиницях торгівлі, громадського харчування та послуг* (надалі - господарська одиниця) з використанням книги (форма ТК-1).