ПОСТАНОВА
від 27 липня 1995 р. N 559
(Витяг)
Про затвердження Правил рубок головного користування в лісах України
1. Правила рубок головного користування в лісах України - це система норм і вимог щодо здійснення рубок, в основу яких покладено дотримання принципів безперервного, невиснажливого і раціонального використання лісових ресурсів, збереження умов відтворення високопродуктивних стійких насаджень, їх екологічних та інших корисних властивостей.
Правила рубок головного користування поширюються на всі ліси, в яких згідно з Лісовим кодексом України дозволяється проведення цих рубок, і є обов'язковими для виконання підприємствами, установами, організаціями та громадянами, яким надані землі лісового фонду в постійне та тимчасове користування.
2. Рубки головного користування (далі - рубки) - це вирубування стиглих деревостанів з метою заготівлі деревини.
Рубки в пристигаючих деревостанах можуть проводитись у виняткових випадках в лісах другої групи з дозволу Мінлісгоспу, погодженого з Мінекобезпеки.
До рубки в першу чергу призначаються пошкоджені, усихаючі, низькоповнотні та інші насадження, що потребують термінової рубки за своїм станом, і насадження, які вийшли з підсочки.
3. Залежно від групи лісів і категорії захисності, природних лісорослинних умов, біологічних особливостей деревних порід, типу лісу, складу і вікової структури деревостанів, наявності й стану підросту господарсько цінних порід, крутизни схилів, ступеня стійкості грунтів проти ерозії та інших особливостей проводться вибіркові, поступові та суцільні рубки.