За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження інструкції про порядок видачі ліцензій на добування диких парнокопитих тварин і ведмедя та порядок здійснення полювання на цих тварин [Держкомлісгосп] [2348] (витяг)
30.10.97 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження інструкції про порядок видачі ліцензій на добування диких парнокопитих тварин і ведмедя та порядок здійснення полювання на цих тварин [Держкомлісгосп] [2348] (витяг)

Про затвердження Інструкції про порядок видачі ліцензій на добування диких парнокопитих тварин і ведмедя та порядок здійснення полювання на цих тварин

Наказ Державного комітету лісового господарства України від 30 жовтня 1997 року N 102

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 листопада 1997 р. за N 544/2348 (Витяг)

1. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція розроблена відповідно до п. 18 "Положення про мисливське господарство та порядок здійснення полювання", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 липня 1996 року N 780, зі змінами і доповненнями до нього, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1997 року N 245.

1.2. Ліцензія на добування диких парнокопитих тварин і ведмедя (надалі - ліцензія) - це офіційний документ, який засвідчує право мисливців на добування однієї особини тварини того виду, статі і віку, що зазначені в ній.

1.3. Інструкція визначає порядок видачі ліцензій на добування вказаних тварин у всіх мисливських угіддях України, за винятком тих, що входять до складу територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення.

1.4. Порядок видачі ліцензій на добування диких парнокопитих тварин і ведмедя в мисливських угіддях, що входять до складу територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, визначається відповідною інструкцією Мінекобезпеки України, зареєстрованою в Мін'юсті України 24 травня 1994 р. за N 112/321.

1.5. Порядок здійснення полювання на диких парнокопитих тварин і ведмедя, визначений цією Інструкцією, є загальним при здійсненні полювання в усіх мисливських угіддях України.

3. Порядок здійснення полювання

3.1. На парнокопитих тварин та ведмедя дозволяється індивідуальне, колективне і облавне полювання з нагоничами та полювання з вишок, із застосуванням собак мисливських порід, арбалетів і луків. На оленячих під час гону дозволяється лише індивідуальне полювання.

3.2. Колективне і облавне полювання дозволяються в складі не більше двадцяти мисливців, включаючи розпорядника та нагоничів.

3.3. Користувач зобов'язаний перед початком полювання провести інструктаж мисливців з техніки безпеки, дати їм чіткі вказівки про порядок полювання, що встановлений для території мисливського господарства, де буде здійснюватися полювання, допустимі дистанції та сектори стрільби та інші необхідні відомості. Якщо для проведення полювання користувачем призначається розпорядник, вищезгадані заходи проводить останній. Учасники полювання повинні виконувати всі вказівки розпорядника.

3.4. Учасники полювання розписуються про ознайомлення з інструктажем в журналі реєстрації інструктажів з техніки безпеки при проведенні полювань, який має бути пронумерований, прошнурований та скріплений печаткою користувача. В журналі зазначається номер ліцензії, за якою буде проводитися полювання, вид тварини, спосіб та дата полювання, а також номери посвідчень мисливців - учасників полювання.

3.5. Одразу після добування тварини, на місці відстрілу, до початку вивезення добутої тварини, а в разі її поранення - до початку добору, а також в разі закінчення зазначеного в ній терміну полювання ліцензія закривається шляхом відмітки про результат полювання.

3.6. У випадку поранення вказаної в ліцензії тварини під час проведення полювання потрібно організувати добір цієї тварини. Під час добору добування непоранених тварин забороняється, якщо немає ліцензій, за якими дозволено добування інших тварин.

3.7. Добір проводиться в межах угідь користувача, де проводилось полювання. При переході пораненої тварини в угіддя іншого користувача добір проводиться за погодженням з користувачем цих угідь.

3.8. У випадку перестрілу (відстрілу за однією ліцензією декількох тварин при їх одночасному виході на різні номери стрілкової лінії під час одного загону), керівником полювання на місці події складається акт про перестріл в трьох примірниках. При цьому ліцензія закривається на одну з добутих тварин, на зворотній стороні ліцензії обов'язково до початку вивезення добутих тварин робиться відмітка про перестріл з посиланням на складання акта перестрілу (в акті вказати, при яких обставинах виник перестріл, кількість добутих тварин, їх вік, стать). Добутих тварин мисливці здають користувачеві угідь і сплачують вартість ліцензій на додатково відстріляних тварин. Користувач видає і закриває ліцензії на додатково добутих тварин. Відстріляні тварини зараховуються в ліміт поточного року. При відсутності резерву ліміту копії акта негайно подаються державним органам лісового господарства та Мінекобезпеки.