За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження інструкції про порядок встановлення та розподілу лімітів, виділення квот, видачі дозволів, промислових квитків та талонів на спеціальне використання водних живих ресурсів загальнодержавного значення (витяг)
2.09.97 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження інструкції про порядок встановлення та розподілу лімітів, виділення квот, видачі дозволів, промислових квитків та талонів на спеціальне використання водних живих ресурсів загальнодержавного значення (витяг)

Про затвердження Інструкції про порядок встановлення та розподілу лімітів, виділення квот, видачі дозволів, промислових квитків та талонів на спеціальне використання водних живих ресурсів загальнодержавного значення.

Наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державного комітету рибного господарства України від 2 вересня 1997 року N 141/4 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 листопада 1997 р. за N 535/2339 наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державного комітету рибного господарства України від 10 лютого 2000 року N 34/13 Із змінами і доповненнями, внесеними висновком Міністерства юстиції України від 20 січня 2000 року N 1/5,

(Витяг)

1.1. Ця Інструкція розроблена на виконання постанов Кабінету Міністрів від 10 серпня 1992 року N 459 "Про порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів і встановлення лімітів використання ресурсів республіканського значення" та від 28 квітня 1994 року N 268 "Про внесення змін і доповнень до постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 року N 459" з метою удосконалення управління в галузі охорони і використання водних живих ресурсів.

Інструкція визначає єдиний порядок встановлення, розподілу лімітів та виділення квот, видачі дозволів, промислових квитків та талонів на спеціальне використання водних живих ресурсів загальнодержавного значення, (крім видів, які занесені до Червоної книги України), підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, громадянами України, у рибогосподарських водних об'єктах та на континентальному шельфі України.

1.2. Основні терміни та поняття, які використовуються у цій Інструкції: Водні живі ресурси - сукупність водних організмів, життя яких постійно або на окремих стадіях розвитку неможливе без перебування (знаходження) у воді.

До водних живих ресурсів належать:

- прісноводні, солонуватоводні, морські, анадромні, напівпрохідні, катадромні риби на всіх стадіях розвитку;

- круглороті;

- водні безхребетні, у тому числі ракоподібні, черви, голкошкірі, губки, кишковопорожнинні, наземні безхребетні у водній стадії розвитку, інші тварини;

- водорості.

Вилучення водних живих ресурсів - вилов, добування, збирання водних живих ресурсів із природного середовища. Виключна (морська) економічна зона - морські райони, зовні прилеглі до територіального моря України, включаючи райони навколо островів, що їй належать. Ширина виключної (морської) економічної зони становить до 200 морських миль, відлічених від тих самих вихідних ліній, що і територіальне море України.

Водні живі ресурси загальнодержавного значення (надалі - водні живі ресурси) - всі водні живі ресурси, які перебувають у стані природної волі за межами тих штучно створених або природних ізольованих рибогосподарських водних об'єктів, що використовуються для штучного вирощування та розведення водних живих ресурсів.

Дозвіл на спеціальне використання водних живих ресурсів (надалі - дозвіл) - офіційний документ, який засвідчує право користувача на спеціальне використання водних живих ресурсів у межах затверджених лімітів

Знаряддя вилучення (лову, добування, збирання) водних живих ресурсів (надалі - знаряддя лову) - дозволені у визначені строки правилами рибальства на водному об'єкті (його частині) засоби та знаряддя (сітки, неводи, трали, пастки тощо), якими здійснюється лов, добування, збирання водних живих ресурсів.

Любительське (аматорське) і спортивне рибальство - вилучення водних живих ресурсів для особистого споживання громадянами.

Улов водних живих ресурсів (надалі - улов) - сукупність вилучених водних живих ресурсів в кількісному або ваговому вимірі.