За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Міжнародні нормативні акти  
Міжнародний Пакт про громадянські і політичні права,1976 рік.
Стаття 1
:: Міжнародні нормативні акти
Бібліографічний описЗмістПовний текстЗв'язок по розділам знань

Стаття 1

(1) Усi народи мають право на самовизначення. На пiдставi цього права вони вiльно встановлюють свiй полiтичний статус i вiльно забезпечують свiй економiчний, соцiальний i культурний розвиток.
(2) Усi народи для досягнення своїх цiлей можуть вiльно розпоряджатися своїми природними багатствами i ресурсами без шкоди для будь-яких зобов'язань, що випливають iз мiжнародного економiчного спiвробiтництва, основаного на принципi взаємної вигоди, та з мiжнародного права. Жоден народ нi в якому разi не може бути позбавлений належних йому засобiв iснування.
(3) Усi Держави, якi беруть участь у цьому Пактi, в тому числi тi, якi несуть вiдповiдальнiсть за управлiння несамоврядними та пiдопiчними територiями, повиннi, вiдповiдно до положень Статуту Органiзацiї Об'єднаних Нацiй, заохочувати здiйснення права на самовизначення i поважати це право.
 prev Частина I
 next Частина II