За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження порядку передачі дітей, які є громадянами України, на усиновлення громадянам України та іноземним громадянам і здійснення контролю за умовами їх проживання у сім'ях усиновителів (витяг)
20.07.96 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження порядку передачі дітей, які є громадянами України, на усиновлення громадянам України та іноземним громадянам і здійснення контролю за умовами їх проживання у сім'ях усиновителів (витяг)

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА від 20 липня 1996 р. N 775

Про затвердження Порядку передачі дітей, які є громадянами України, на усиновлення громадянам України та іноземним громадянам і здійснення контролю за умовами їх проживання у сім'ях усиновителів

1. Цей Порядок розроблений відповідно до Кодексу про шлюб та сім'ю України і встановлює порядок передачі дітей, які є громадянами України, на усиновлення, удочеріння (далі - усиновлення) громадянам України та іноземним громадянам і здійснення контролю за умовами їх проживання у сім'ях усиновителів.

2. Усиновлення здійснюється виключно в інтересах дитини та якщо єдиний або обидва батьки якої:

померли;

невідомі;

позбавлені батьківських прав;

визнані в судовому порядку недієздатними, безвісно відсутніми чи оголошені померлими;

дали згоду на усиновлення в письмовій формі;

понад шість місяців не проживають разом із дитиною та без поважних причин не беруть участі в її вихованні та утриманні, не виявляють щодо дитини батьківської уваги і турботи.

3. Підкинуті (залишені) діти можуть бути передані на усиновлення у разі наявності відповідного акта, складеного органами внутрішніх справ у встановленому порядку.

4. Хворі діти можуть бути усиновлені, якщо за характером (перебігом) захворювання вони не потребують постійного (довічного) перебування і лікування в спеціалізованих лікувальнопрофілактичних закладах.

5. Батьки можуть дати згоду на усиновлення дитини тільки після її народження. Їх згода повинна бути свідомою, непримусовою, без отримання будьякої винагороди, засвідчена державним нотаріусом або керівником державного дитячого закладу, в якому дитина перебуває, утримується чи виховується.

16. Органи опіки і піклування у разі одержання відомостей про дитину, яка залишилася без піклування батьків, зобов'язані негайно провести обслідування і у разі встановлення факту відсутності опікування батьків забезпечити тимчасове влаштування її до вирішення питання про призначення опікуна чи піклувальника. [Про внесення змін і доповнень до Порядку передачі дітей, які є громадянами]

20. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації у місячний термін від дня надходження анкети дитини, стосовно якої виникли підстави для усиновлення і у разі неможливості її усиновлення, передачі під опіку, піклування чи на виховання в сім'ю громадян України на території даної чи будьякої іншої області України, зобов'язані надіслати засвідчену копію анкети до Центру по усиновленню дітей при Міносвіти (далі - Центр).

Центр на підставі засвідчених копій анкет дітей формує банк даних про дітейсиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сприяє усиновленню їх громадянами України та іноземними громадянами.