За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про судову практику в справах про корисливі злочини проти приватної власності (витяг)
25.12.92 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про судову практику в справах про корисливі злочини проти приватної власності (витяг)

ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А

N 12 від 25.12.92

Про судову практику в справах про корисливі злочини проти приватної власності

9. Під насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого (ч.2 ст.141, ч.2 ст.144 КК), слід розуміти заподіяння легкого тілесного ушкодження, що не призвело до короткочасного розладу здоров'я або короткочасної втрати працездатності, а також вчинення інших насильницьких дій (нанесення ударів, побоїв, обмеження чи незаконне позбавлення волі за умови, що вони не були небезпечними для життя чи здоров'я в момент заподіяння. Такі насильницькі дії, вчинені в процесі грабежу чи вимагання, повністю охоплюються ч.2 ст.141 чи ч.2 ст.144 КК і додаткової кваліфікації за іншими статтями КК не потребують.

12. Заподіяння в процесі розбою чи вимагання легкого тілесного ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров'я або короткочасну втрату працездатності, середньої тяжкості тілесного ушкодження, позбавлення волі, вчинене способом, небезпечним для життя або здоров'я потерпілого, нанесення побоїв, що мало характер мордування, охоплюється ст.142 чи ч.3 ст.144 КК і додаткової кваліфікації за іншими статтями КК не потребує.

Умисне заподіяння при розбої тяжкого тілесного ушкодження, що не призвело до смерті потерпілого, не потребує додаткової кваліфікації за ч.1 чи ч.2 ст.101 КК, оскільки повністю охоплюється ч.3 ст.142 КК.

Якщо в процесі розбою було умисно заподіяно тяжке тілесне ушкодження, внаслідок якого сталася смерть потерпілого або останнього було умисно вбито, дії винної особи належить кваліфікувати за сукупністю злочинів - за ч.3 ст.142 і ч.3 ст.101 або п."а" ст.93 КК.

Заподіяння смерті потерпілому з необережності при розбої також належить кваліфікувати за сукупністю злочинів - за відповідною частиною статей 142 і 98 КК.

Якщо в процесі вимагання потерпілому або близьким йому особам було умисно заподіяно тяжке тілесне ушкодження або когонебудь було умисно вбито, дії винної особи належить кваліфікувати за сукупністю злочинів - за ч.3 ст.144 (за ознакою насильства, небезпечного для життя, або спричинення тяжких наслідків) і відповідною частиною ст.101 або п."а" ст.93 КК.

Вбивство з необережності при вимаганні повністю охоплюється ч.3 ст.144 КК за ознакою спричинення тяжких наслідків і додаткової кваліфікації за ст.98 КК не потребує.