ПЛЕНУМ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
Про діяльність судів України по запобіганню злочинам та іншим правопорушенням при розгляді кримінальних та цивільних справ
9. В разі надходження клопотання громадської організації або трудового колективу про умовне засудження й передачу винного на перевихованняі виправлення суд має перевірити, чи правомочним органом заявлене таке клопотання, приєднати його до матеріалів справи і в мотивувальній частині вироку навести мотиви задоволення або відхилення клопотання, а в резолютивній - викласти прийняте рішення.
За наявності до того підстав рішення про умовне засудження й передачу винного на перевиховання й виправлення громадській організації або трудовому колективу може бути прийняте при розгляді справи в касаційному або наглядному порядку, незалежно від того, чи було таке клопотання вперше подано у вищестоящий суд, чи воно вже розглядалось судом першої інстанції.
10. Застосовуючи у порядку, передбаченому ст. 46-1 КК України, відстрочку виконання вироку, суд зобов'язаний у кожному випадку обговорити питання про можливість покладення на трудовий колектив або окрему особу, за їх згодою, обов'язку по нагляду за засудженим і проведенню з ним виховної роботи. Якщо ж засуджений неповнолітній, суд відповідно до ст. 445 КПК України зобов'язаний також обговорити питання, чи немає необхідності в призначенні неповнолітньому громадського вихователя.
(У редакції постанов Пленуму від 23 грудня 1983 р. N8 та від 1З січня 1995 р. N3)