За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження інструкції про визначення критеріїв живонародженості, мертвонародженості та перинатального періоду (витяг)
05.04.1996. :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження інструкції про визначення критеріїв живонародженості, мертвонародженості та перинатального періоду (витяг)

Розділ 2 Визначення критеріїв живонародженості і мертвонародженості

2.1. ЖИВОНАРОДЖЕННЯ - є повне вигнання або витягнення продукту зачаття з організму матері незалежно від тривалості вагітності, який після такого відокремлення дихає або виявляє інші ознаки життя, такі як: серцебиття, пульсація пуповини або відповідні рухи довільної мускулатури незалежно від того, перерізана пуповина чи ні, чи відшарувалась плацента. Кожен продукт такого народження вважається живонародженим.

2.2. СМЕРТЬ ПЛОДУ (МЕРТВОНАРОДЖЕНИЙ ПЛІД) - є смерть продукту зачаття до його повного зганяння або вилучення із організму матері незалежно від тривалості вагітності: на смерть вказує той факт, що після такого відокремлення плід не дихає чи не виявляє інших будь-яких ознак життя, таких як: серцебиття, пульсація пуповини або визначені рухи довільної мускулатури.

Розділ 3

Маса і довжина тіла

3.1. Маса тіла при народженні - перше зважування новонародженого або плоду, зареєстроване після народження. Маса повинна бути встановлена протягом першої години життя.

3.2. Вимірювання зросту новонародженого (плоду) обов'язково проводиться при витягнутому його положенні на горизонтальному ростомірі.

3.3. Мала маса тіла при народженні - менше ніж 2500 г (до і включно 2499 г).

3.4. Дуже мала маса тіла при народженні - менше ніж 1500 г (до і включно 1499 г).

3.5. Надзвичайно мала маса тіла при народженні - менше ніж 1000 г (до і включно 999 г).

Розділ 4

Строк вагітності

4.1. Тривалість вагітності визначається від першого дня останнього нормального менструального циклу. Строк вагітності виражається у повних днях чи повних тижнях (наприклад, події, які відбуваються між 280-им і 286-им повними днями після початку останнього нормального менструального циклу, вважаються такими, що спостерігались при 40 тижнях вагітності).

4.2. НЕДОНОШЕНІСТЬ - менше ніж 37 повних тижнів (менше ніж 259 днів) вагітності.

4.3. ДОНОШЕНІСТЬ - від 37 повних тижнів до менш ніж 42 повних тижнів вагітності (259 до 293 днів).

4.4. ПЕРЕНОШЕНІСТЬ - 42 повних тижні вагітності або більше (294 дні або більше).

Розділ 5

Перинатальний період

5.1. Перинатальний період починається з 28 тижнів вагітності (259 днів, часу, якому відповідає маса плоду 1000 г), включає період пологів і 7 повних днів життя новонародженого, або 158 годин після народження.

5.2. Заклади охорони здоров'я здійснюють реєстрацію в медичній документації всіх народжених живими і мертвими, які мають масу тіла при народженні 500 г і більше, незалежно від наявності ознак життя.

Розділ 6

Неонатальний період

6.1. Неонатальний період починається з народження дитини і закінчується через 28 повних днів після народження.

6.2. Неонатальна смерть - смерть серед народжених живими протягом перших 28 повних днів життя.

6.3. Рання неонатальна смерть - яка настає у перші сім днів життя.

6.4. Пізня неонатальна смерть - смерть народжених живими, яка сталася в період після 7-го дня життя до повних 28 днів.

6.5. ВООЗ підтверджує практику вираження віку новонародженого в повних одиницях часу. Це означає, що період життя протягом перших 24 годин після народження позначається як нульовий день, перший день включає в себе період з 24 до 47 повних годин, другий день з 48 до 71 повної години і т.ін.

6.5.1. Дні життя 0 - 6 днів складають нульовий тиждень життя, з 7-13 - перший тиждень життя, дні 14-20 - другий тиждень життя і т.ін.