За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Розділ курсу ДО  
Питання, що задаються найбільш часто, і відповіді до них
Що таке "правовий статус" людини? Чи однаковий він для усіх людей?
:: Розділ курсу ДО
Бібліографічний описЗмістПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань
    В цій книзі читач знайде основні міжнародні та національні джерела із захисту прав людини у взаемовідносинах між людиною і державою ,викладені основні права і обов'язки правоохоронних органів ,також правозахисне законадавство від зловживань державної влади.

Що таке "правовий статус" людини? Чи однаковий він для усіх людей?

Відносини, що виникають між державою й індивідом, і взаємовідносини людей один з одним закріплюються державою в юридичній формі - у формі прав, свобод і обов'язків, що утворюють правовий статус людини і громадянина.

Правовий статус - це відносини між особою і державою, суспільством, передбачені і гарантовані конституцією і законами країни. Правовий статус індивіда - система прав і обов'язків, які законодавчо закріплюється державою в конституції й інших нормативно-юридичних актах.

Взаємовідносини держави й індивіда повинні бути чітко врегульовані й упорядковані. Правовий статус індивіда розрізняється в залежності від того, чи виступає він у якості громадянина, іноземця або особи без громадянства (апатріда). Для більшості населення держави сам факт громадянства є умовою володіння правами і обов'язками, а також юридичною підставою користуватися правами і свободами і виконувати встановлені законом обов'язки. Іноземці, як і апатріди, що мешкають у даній державі, також мають правовий статус, але в обмеженому обсязі (такі обмеження визначаються конституцією або законодавством країни). Так, наприклад, в Україні іноземці й апатріди, що знаходяться на її території на законних підставах, користуються такими ж правами і свободами, а також несуть такі ж обов'язки, як і громадяни України, - за винятками, встановленими Конституцією, законами або міжнародними договорами України (ст. 26 Конституції України).

 prev Чим відрізняються "основні" права і свободи людини від "інших"?
 next Чи однаковий обсяг прав людини і прав громадянина?