За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони (витяг)
30.03.1994 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони (витяг)

ЄДИНІ ПРАВИЛА

ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони

1.Загальні положення

1. Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони /далі-Правила/ поширюються на автомобільні /позаміські/ дороги, міські вулиці і дороги загального користування, залізничні переїзди /далі - дорожні об'єкти/ в межах смуги їх відчуження та червоних ліній і є обов'язковими для їх власників або уповноважених ними органів, організацій, що здійснюють ремонт і утримання дорожніх об'єктів /далі - дорожньо-експлуатаційні організації/ і користувачів.

Правила користування, ремонту і утримання приватних і відомчих дорожніх об'єктів та правила їх охорони встановлюються власниками цих об'єктів за погодженням з органами Державтоінспекції МВС /далі - Державтоінспекція/.

[Про внесення змін до деяких рішень Уряду України щодо будівництва]

2. Ремонт і утримання дорожніх об'єктів /крім залізничних переїздів/, що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які входять до складу корпорації "Укравтодор", а тих, що перебувають у комунальній власності, - відповідними комунальними дорожньо-експлуатаційними організаціями.

(пункт 2 змінено згідно з постановою КМ N 168 від 09.03.95 р.)

3. ремонт і утримання залізничних переїздів у межах смуги відчуження залізниць здійснюється власниками залізничної колії або уповноваженими ними органами.

4. Користувачами дорожніх об'єктів є учасники дорожнього руху, власники та користувачі земельних ділянок, які знаходяться в межах смуги відчуження автомобільних /позаміських/ доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг, а також власники /користувачі/ об'єктів побутово-торговельного призначення, рекламоносіїв та інженерних комунікацій і споруд, розташованих у зазначених межах.

5. Власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи дорожньо-експлуатаційні організації, користувачі дорожніх об'єктів та спеціалізовані служби організації дорожнього руху зобов'язані забезпечувати зручні і безпечні умови руху, сприяти збільшенню пропускної спроможності дорожніх об'єктів, запобігати травмуванню учасників дорожнього руху, пошкодженню транспортних засобів і дорожніх об'єктів, забрудненню навколишнього середовища.

6. Будівництво споруд, прокладання інженерних комунікацій та виконання інших робіт у межах смуги відчуження автомобільних /позаміських/ доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг здійснюється в порядку, що визначають відповідно корпорація "Укравтодор" і Держжитлокомунгосп за погодженням з Головним управлінням Державтоінспекції МВС.

(пункт 6 змінено згідно з постановою КМ N 168 від 09.03.95 р.)

7. Порядок використання автомобільних /позаміських/ доріг, міських вулиць і доріг загального користування для проведення мітингів, демонстрацій, народних гулянь, спортивних змагань та інших масових заходів визначають виконкоми місцевих Рад разом з відповідними дорожньо-експлуатаційними організаціями. [Про внесення змін до деяких рішень Уряду України щодо будівництва]

(пункт 7 змінено згідно з постановою КМ N 168 від 09.03.95 р.)

8. Надання земельних ділянок у користування, у тому числі на умовах оренди, в межах смуги відчуження автомобільних /позаміських/ доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг загального користування здійснюється відповідно до чинного законодавства.

9. Підприємства, організації і установи незалежно від форм власності за рішенням місцевих Рад народних депутатів або інших органів відповідно до чинного законодавства виділяють транспортні засоби, іншу техніку разом з водіями й машиністами для ліквідації наслідків стихійних явищ і обставин, що впливають на дорожній рух.

. Єдині правила ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів

37. Всі дорожні об'єкти згідно з їх класифікацією та значенням підлягають інвентаризації, технічному обліку і паспортизації власниками дорожніх об'єктів або уповноваженими ними органами.

38. Основними вимогами до транспортно-експлуатаційного стану дорожніх об'єктів є відповідність контрольованих показників окремих їх елементів і об'єктів у цілому нормативним значенням.

39. Якість робіт по ремонту та утриманню об'єктів повинна відповідати вимогам комфортності, економічності та безпеки дорожнього руху.

[Про внесення змін до деяких рішень Уряду України щодо будівництва]

40. Ремонт і утримання дорожніх об'єктів повинні виконуватися відповідно до технічних правил ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування і технічних правил ремонту і утримання міських вулиць і доріг, що затверджуються відповідно корпорацією "Укравтодор" і Держжитлокомунгоспом за погодженням з Головним управлінням Державтоінспекції МВС.

(пункт 40 змінено згідно з постановою КМ N 168 від 09.03.95 р.)

VІІ. Відповідальність за порушення вимог Правил

41. Особи, винні в порушенні вимог, передбачених цими Правилами, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.