За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про правила поведінки громадян на залізничному транспорті (витяг)
10.11.1995 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про правила поведінки громадян на залізничному транспорті (витяг)

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 1995 р. N 903

ПРАВИЛА поведінки громадян на залізничному транспорті

Загальні положення

1. Ці Правила стосуються пасажирів, які користуються залізничним транспортом, а також громадян, які зустрічають або проводжають їх на території залізниці, у вокзалах та поїздах. Зазначені пасажири та громадяни зобов'язані дотримуватися вимог цих Правил та інших документів, що регламентують порядок перевезення пасажирів і багажу залізницями.

Правила поведінки на роздільних пунктах залізниці

2. Роздільний пункт залізниці (станція, роз'їзд, обгінний пункт) разом з обладнанням, призначеним для забезпечення діяльності залізниці та безпеки руху поїздів, є зоною підвищеної небезпеки і особливого контролю.

3. Особи, які не належать до працівників залізничного транспорту, не мають права ходити по залізничних коліях, знаходитися у службових приміщеннях залізниці, крім приміщень, де здійснюється прийом громадян, у вагонах під час їх відстою.

Для проходу до поїзда або виходу до вокзалу пасажири повинні користуватися призначеними для цього пішохідними мостами, тунелями чи переходами.

5. Забороняється псувати колії, споруди та обладнання залізниці, а також вчиняти інші дії, які можуть порушити розклад чи безпеку руху на залізниці.

Розмір збитків, завданих зазначеними діями, встановлюється залізницею.

Правила поведінки на вокзалах, платформах та в пасажирських спорудах

14. Пасажирам забороняється:

знаходитися у вагоні без проїзних документів чи посвідчення на право безплатного проїзду;

перебувати на підніжках, дахах вагонів, перехідних площадках, у тамбурах пасажирського поїзда;

заходити і виходити з вагона до повної зупинки поїзда;

самовільно користуватися стоп-краном для затримки поїзда без крайньої потреби. У разі виникнення непередбачених аварійних обставин пасажир повинен сповістити провідника, а за його відсутності самостійно скористатися стоп-краном;

перевозити зброю (крім особливих випадків - перевезення службової та мисливської зброї), вибухові, отруйні, смердючі, інфекційні, радіоактивні речовини, спирт, бензин, гас, ацетон та інші вогненебезпечні, легкозаймисті, самозаймисті речовини, а також ручну поклажу, яка може забруднити вагон.

створювати перешкоди для роботи або не виконувати вимоги провідника вагона, працівників органів внутрішніх справ, митного, прикордонного та фітосанітарного контролю.