За підтримки Фонду прав людини Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства та порталу UaPravo.com - Бесплатные Юридические Консультации
  Социальный проект - бесплатные юридические консультации. Мы подскажем вам в юридических вопросах и поможем составить исковое заявление
ГоловнаПошукДопомогаМетодики   Навчальний практикум   Путівник   Документи   Судова практика
 
Надішліть ваші зауваження чи побажанняБібліотека   Словник   Ресурси інтернет
  Нормативний документ  
Про затвердження інструкції про порядок придбання, зберігання, обліку, перевезення, носіння і використання вогнепальної зброї, боєприпасів та спеціальних засобів державними інспекторами органів Рибоох (витяг)
15.06.1998 :: Нормативний документ
Бібліографічний описПовний текстЗв'язок з ресурсамиЗв'язок по розділам знань

Про затвердження інструкції про порядок придбання, зберігання, обліку, перевезення, носіння і використання вогнепальної зброї, боєприпасів та спеціальних засобів державними інспекторами органів Рибоох (витяг)

Про затвердження Інструкції про порядок придбання, зберігання, обліку, перевезення, носіння і використання вогнепальної зброї, боєприпасів та спеціальних засобів державними інспекторами органів рибоох

(Витяг)

1. ЗагальнІ положення

1.1. Інструкція про порядок придбання, зберігання, обліку, перевезення, носіння і використання вогнепальної зброї, боєприпасів та спеціальних засобів державними інспекторами органів рибоохорони Головрибводу Державного комітету рибного господарства України (далі - Інструкція), розроблена відповідно до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", Закону України "Про тваринний світ", Закону України "Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів", постанови Кабінету Міністрів України від 28.09.96 N 1192 "Про затвердження Тимчасового порядку ведення рибного господарства і здійснення рибальства" (п. 41).

Ця Інструкція регламентує порядок придбання, перевезення, зберігання, обліку, носіння і використання вогнепальної зброї, боєприпасів, спеціальних засобів в органах рибоохорони Держкомрибгоспу України.

1.2. До державних органів рибоохорони Держкомрибгоспу України належать: Головне управління охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства (Головрибвод), басейнові управління охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства, регіональні, міжобласні, обласні, міжрайонні, районні, конвенційні, оперативні інспекції з охорони, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства (далі - інспекції рибоохорони).

 

2. Придбання вогнепальної зброї і бойових припасів

2.1. Придбання вогнепальної зброї і бойових припасів, спеціальних засобів здійснюється для озброєння державних інспекторів органів рибоохорони, яким надано право носіння вогнепальної зброї та спеціальних засобів.

2.2. Перелік посадових осіб органів рибоохорони, яким надається право носіння та застосування вогнепальної зброї (додаток 1), види і норми зброї та боєприпасів для інспекторів структурних підрозділів (додаток 2), а також спеціальних засобів установлюються Головою Державного комітету рибного господарства України за погодженням з МВС України згідно з приблизними розрахунковими нормами і переліком озброєння.

2.3. Для придбання зброї, бойових припасів і спеціальних засобів керівники структурних підрозділів органів рибоохорони готують заявку і подають її до Головрибводу не пізніше 5 липня поточного року. У заявках вказуються найменування організації, поштовий індекс і адреса, мета придбання, а також загальна кількість потрібної зброї, бойових припасів і спеціальних засобів. Заявки мають бути затверджені начальником структурного підрозділу і скріплені гербовою печаткою. До них додаються також відомості про наявність та потребу вогнепальної зброї і бойових припасів (додаток 3).

Перед відправленням заявок до Головрибводу вони мають бути погоджені з ГУМВС України в Автономній Республіці Крим, УМВС в областях, містах Києві і Севастополі та скріплені гербовою печаткою або печаткою з відбитком "Дозвільна система". До прийняття рішення про погодження заявки органи внутрішніх справ перевіряють потребу в зброї, бойових припасах і спеціальних засобах за діючими табелями і нормами озброєння, наявність і придатність приміщення для зберігання зброї тощо.

Головрибвод подає узагальнені заявки в МВС України до 20 липня поточного року. На підставі отриманих нарядів органи внутрішніх справ видають організаціям дозволи на їх придбання та перевезення. Придбання вогнепальної зброї і бойових припасів здійснюється із складів військових округів Міністерства оборони України.

Придбання спеціальних засобів здійснюється в організаціях, що мають дозвіл (ліцензію) на право їх реалізації.

Підставою для видачі дозволу на придбання вогнепальної зброї, боєприпасів і спеціальних засобів є клопотання керівників структурних підрозділів органів рибоохорони, до якого додаються:

- заявка про кількість вогнепальної зброї, боєприпасів і спеціальних засобів, що потрібно придбати;

- акт про придатність приміщення, де зберігатимуться вогнепальна зброя, боєприпаси і спеціальні засоби, що складається комісією у складі представників органів внутрішніх справ (міліції і пожежного нагляду) і зацікавленої організації;

- наказ керівника структурного підрозділу органів рибоохорони про призначення особи, відповідальної за придбання вогнепальної зброї, бойових припасів і спеціальних засобів (прізвище, ім'я та по батькові, дата, місце народження і проживання), довідка (висновок) медичної установи (ЛКК), що така особа за станом здоров'я може виконувати вказану роботу;

- сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду щодо відсутності наркологічних протипоказань для виконання функціональних обов'язків;

- рахунок (квитанцію) банку про сплату послуг, пов'язаних з видачею дозволу на придбання вогнепальної зброї, бойових припасів і спеціальних засобів.

4. Зберігання, облік, видача і використання вогнепальної зброї, бойових припасів і спеціальних засобів

4.1. Вогнепальна зброя, бойові припаси і спеціальні засоби, придбані для озброєння інспекторів рибоохорони, є відомчими. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ використовувати їх не за призначенням, передавати стороннім особам, продавати окремим громадянам, зберігати у місцях, що не відповідають вимогам цієї Інструкції.

4.2. Передача відомчої вогнепальної зброї і бойових припасів, а також спеціальних засобів з однієї організації в іншу, незалежно від відомчої належності, проводиться тільки за дозволами органів внутрішніх справ.

5. Носіння і використання вогнепальної зброї, боєприпасів і спеціальних засобів

5.1. Інспектори органів рибоохорони, які мають право носіння і застосування вогнепальної зброї і спеціальних засобів, зобов'язані добре знати цю Інструкцію, матеріальну частину вогнепальної зброї і спеціальних засобів, уміти володіти ними, суворо дотримуватись засобів безпеки при користуванні, берегти і тримати їх у справному стані і чистоті.

Інструктаж про суворе дотримання правил зберігання, носіння і використання вогнепальної зброї і спеціальних засобів з попередженням про відповідальність за втрату і неправомірне їх використання проводить керівник структурного підрозділу органу рибоохорони.

5.6. Інспектори органів рибоохорони мають право застосовувати вогнепальну зброю у випадках, якщо іншими методами і заходами неможливо цього уникнути:

- для захисту від збройного або групового нападу на інспекторів та інших осіб, якщо їх життю чи здоров'ю загрожує небезпека;

- для відбиття групового та збройного нападу на інспекторів з метою звільнення осіб, затриманих за браконьєрство і незаконне добування ресурсів тваринного і рослинного світу;

- для затримання особи, яка скоїла злочин і намагається втекти або вчинити збройний опір;

- для відбиття збройного чи групового нападу на приміщення, де працюють інспектори органів рибоохорони;

- для подання сигналу тривоги або виклику допомоги;

- для знешкодження тварин, які загрожують життю і здоров'ю громадян або інспекторів;

- для захисту від злочинних посягань на своє житло та майно.

Перед застосуванням зброї слід разом із попередженням про це здійснити попереджувальний постріл. Без попередження зброя застосовується, якщо на інспектора здійснено несподіваний напад і його життю чи життю інших громадян загрожує небезпека.

6. Відповідальність і контроль

6.1. Відповідальність за стан обліку, зберігання і правильне використання вогнепальної зброї, боєприпасів, спеціальних засобів несуть керівники структурних підрозділів органів рибоохорони, які у випадку крадіжки або втрати зброї і боєприпасів, а також спеціальних засобів зобов'язані негайно доповісти керівництву басейнового управління рибоохорони, Головрибводу, повідомити про це місцевий орган внутрішніх справ і вжити заходів до їх розшуку. Підставою для зняття з обліку викраденої або втраченої зброї і боєприпасів є висновок посадової особи, яка веде слідство або дізнання, затверджений начальником органу внутрішніх справ або його заступником.